هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران

مقدمه مقاله:

در سایت آیریا تعداد زیادی مقاله برای بررسی هزینه بازسازی خانه پروژه های واقعی بازسازی منتشر شده است. در این مقاله نیز در ادامه این مقاله اینبار هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران را بررسی خواهیم کرد. این پروژه در مقایسه با سایر پروژه های بازسازی، کوچک و کم هزینه بحساب می آید.

بنابراین درصورتی که قصد انجام بازسازی در حجم کوچک و کم هزینه را داشته باشیم، اطلاعات این پروژه میتواند یک الگوی مناسب برای ما باشد. در بخشهای بعدی ابتدا شرایط این پروژه سپس آیتمهای بازسازی و نهایتاً هزینه هر یک از آیتمها و بخشهای بازسازی را یک به یک بررسی خواهیم کرد.

نکته قابل توجه در مورد محاسبات هزینه ها در این مطلب، تاریخ انجام محاسبات است. تمام قیمتهایی که در این مقاله براساس آنها هزینه پروژه محاسبه شده است، مربوط به دی ماه سال ۱۳۹۸ می باشد. بنابراین هر پروژه ای را که قصد مقایسه آن با این پروژه در منطقه فلاح تهران داشته باشیم، باید افزایش قیمتها از تاریخ دیماه ۹۸ تا زمانی که قصد برآورد هزینه داریم را در محاسباتمان در نظر بگیریم.

بررسی هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران

هدف از بررسی هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران:

یکی از اولین گامها برای انجام بازسازی، بدست آوردن هزینه آن است. برای این کار، یک راه این است که یا داشتن تجربه و تخصص کافی در بازسازی پروژهای مشابه، محاسبات را از ابتدا خودمان انجام دهیم. اما اگر این تجربه و تخصص را نداشته باشیم، راه حل ما این است که براساس اطلاعات و لیست هزینه های پروژه های بازسازی مشابهی که قبلاً هزینه آنها محاسبه شده است، هزینه پروژه خودمان را برآورد کنیم.

بنابراین اگر قصد بازسازی خانه ای را داشته باشیم، با مطالعه مطالبی که در این مقاله در مورد هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران بیان شده است،  میتوان بخشهای مختلف بازسازی مورد نظر خودمان را با شرایط پروژه فلاح در این مقاله مقایسه کرده و هزینه هر بخش از پروژه خودمان را بدست بیاوریم.

البته باز هم تأکید میکنیم که قیمتهای بیان شده در این مقاله مربوط به اواخر سال ۹۸ است بنابراین افزایش قیمتها نسبت به این تاریخ باید در محاسبات ما در نظر گرفته شود.

پیشنهاد میکنیم در کنار بررسی هزینه مربوط به بازسازی خانه سایر مقالاتی را که در رابطه با هزینه ها جانبی دیگر مانند هزینه ساخت آلاچیق فرشته تهران، آماده شده و در سایت آیریا منتشر شده است را بررسی بفرمایید. بررسی مقالات اینچنینی، دید بسیار خوبی در رابطه با نحوه محاسبه هزینه ها در پروژه های ساختمانی متفاوت به ما می دهد.

خصوصیات تأثیر گذار در هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران:

این خانه در مجموع ۶۵ متر مربع مساحت داشته و در منطقه فلاح تهران واقع است. دارای یک اتاق خواب اتاق خواب می باشد. در طبقه دوم از یک ساختمان چهار طبقه واقع شده است. ساختمان آسانسور نداشته و عرض راه پله و پارگردها حداقل ممکن است. در هر طبقه دو واحد مسکونی وجود دارد به همین دلیل مشکل هماهنگی با همسایه ها برای بازسازی در این ساختمان بحث چالش برانگیز پروژه می باشد.

بطور کلی زمانی که بازسازی ساختمان بطور کامل انجام شود، در چهارچوب ضوابط قانونی میتوان به هر شکلی پروژه را برنامه ریزی و اجرا نمود. اما در شرایطی که بازسازی بخشی یا واحدی از یک ساختمان خصوصاً مسکونی مطرح باشد، در کنار ضوابط قانونی باید جلب نظر همسایه ها نیز در زمان برنامه ریزی و اجرای پروژه مورد توجه باشد.

آیتمهای بازسازی این خانه در منطقه فلاح

همانطور که اشاره شد این پروژه بازسازی بسیار کوچک می باشد. در این پروژه هدف اصلی مالک تقسیم تک اتاق خواب واحد به دو اتاق خواب می باشد. مشکلی که مانع چنین طرحی می شود ورودی دو اتاق خواب است. راهرو منتهی به اتاق خواب برای قرار دادن دو اتاق خواب در انتهای آن، عرض کمی دارد.

به این ترتیب مطابق نقشه ها، علاوه بر اینکه در وسط اتاق خواب موجود باید یک تیغه جدا کننده اجرا شود، باید دیوار سرویس بهداشتی و حمام نیز هر کدام ۴۰ سانت به سمت داخل جابجا شوند. با جابجایی تیغه های سرویس و حمام، عرض راهرو از ۱ متر به ۱٫۸ متر افزایش می یابد. بنابراین در این راهرو میتوان درب هر دو اتاق خواب را با زاویه کمتر از ۴۵ درجه در کنار یکدیگر قرار داد.

آیتم دیگر در این پروژه، اجرای لوله کشی رادیاتور و نصب پکیج است. همچنین کابینتهای آشپرخانه نیز میبایست تعویض شود. درنهایت کف کل واحد لمینت اجرا خواهد شد. درب واحد نیز با درب ضد سرقت تعویض خواهد شد.

تعدادی از آیتمهای مهم در بازسازی این پروژه مسکونی:

  • تخریب سرویسها برای بازسازی و بزرگتر کردن راهرو
  • تقسیم اتاق خواب موجود به دو اتاق خواب مجزا
  • تعویض درب و پنجره های قدیمی با پنجره های دو جداره
  • اجرای لمینت کف در کل واحد
  • تعویض کابینتهای آشپزخانه
  • اجرای لوله کشی رادیاتور و نصب پکیج و رادیاتورها
  • تعویض درب ورودی با درب ضد سرقت
آیتمهای بازسازی این منزل مسکونی که بر روی هزینه آن تأثیر گذار است

بررسی هر بخش از هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران

اکنون در این بخش هر یک از آیتمهای مربوط به هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران را یک به یک توضیح داده و بررسی میکنیم.

بررسی یک به یک آیتمهای بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران

دستمزد نیروهای کارگری در لیست هزینه های این پروژه:

در این پروژه برای تخریب سرویس بهداشتی، حمام، دیوارهای سمت راهرو، کندن مسیر عبور لوله های رادیاتور، تخریب و جمع آوری کابیتها و کمد دیواری اتاق خواب، خروج نخاله های و انتقال مصالح به داخل واحد، مجموعاً ۱۴ نفر-روز نیروی کارگری نیاز است.

با در نظر گرفتن دستمزد روزانه کارگر در اواخر سال ۹۸، یعنی روزانه ۱۰۰ هزار تومان بعلاوه روزی ۲ ساعت اضافه کاری به مبلغ ۲۵ هزار تومان، بدلیل شرایط بازسازی در ساختمانهای مسکونی، در مجموع مبلغ ۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به هزینه بازسازی این خانه افزوده می شود.

هزینه حمل نخاله در هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران:

با توجه به کوچک بودن پروژه، بهترین برنامه برای خروج نخاله، سه سرویس بوسیله وانت نیسان است. یکی پس از تخریب، یکی پس از بنایی و دیگری در انتهای پروژه بازسازی. با در نظر گرفتن ۸۰ هزار تومان برای هر سرویس، مبلغ ۲۴۰ هزار تومان به هزینه های پروژه اضافه می شود.

هزینه خرید مصالح وابزار مصرفی در این پروژه:

مصالح گچکاری، بنایی و کاشی کاری اعم از گچ، سیمان، ماسه و پودر سنگ، مبلغ ۸۰۰ هزار تومان در هزینه بازسازی منزل مسکونی در منطقه فلاح تهران در نظر گرفته می شود.

دستمزد گچکاری برای بازسازی این منزل مسکونی:

مبلغ ۵۰۰ هزار تومان برای دستمزد گچکاری دیوارهای راهرو، تیغه جدا کننده بین دو اتاق خواب و لکه گیری بخشهای دیگر خانه، در نظر گرفته می شود.

دستمزد بنایی در هزینه بازسازی این خانه:

مبلغ ۸۰۰ هزار تومان بصورت کنترات برای دیوارچینی راهرو و تیغه بین اتاق خوابها، نصب چهارچوب آهنی درب اتاق خوابها، سرویس بهداشتی و حمام، بعلاوه کفسازی و شیب بندی سرویس بهداشتی و حمام، به هزینه این پروژه اضافه می شود.

هزینه خرید چهارچوب آهنی و درب اتاق خوابها:

قیمت ۴ عدد چهارچوب آهنی برای اتاقها و سرویسها و ۲ عدد درب اتاق خواب مجموعاً ۲ میلیون تومان در نظر گرفته می شود.

هزینه خرید پکیج و رادیاتورها در این پروژه بازسازی:

مجموعاً مبلغ خرید پکیج و ۳۵ پره رادیاتور، ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران افزوده شده است.

دستمزد اجرا و هزینه لوازم و تجهیزات لوله کشی آب و فاضلاب:

دستمزد لوله کشی آب و فاضلاب سرویسها و لوله کشی رادیاتورها بهمراه جنس و نصب شیر آلات، مبلغ ۳ میلیون تومان در نظر گرفته می شود.

دستمزد اصلاح تأسیسات برقی سرویسها:

مجموعاً مبلغ ۵۰۰ هزار تومان بابت اصلاح سیکشی برق راهر، اتاقها و سرویسها بهمراه جنس در هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تران در نظر گرفته شده است.

هزینه اجرای ایزوگام در بازسازی این خانه:

کف سرویسها و آشپزخانه نیاز به اجرای ایزوگام دارد. بنابراین هزینه تعیین شده برای دستمزد همراه با جنس، بمنظور اجرای ایزوگام سرویسها و آشپزخانه، بصورت کنترات، ۸۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

هزینه خرید کاشی سرویسها برای این پروژه:

برای سرویس بهداشتی و حمام، مجموعاً ۴۲ متر مربع کاشی دیوار و کف مورد نیاز است. با در نظر گرفتن قیمت هر متر مربع ۶۰ هزار تومان، مبلغ کل ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به کل هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح اضافه می شود.

دستمزد کاشیکاری در هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران:

دستمزد کاشی کاری سرویسها بعلاوه اجرای سرامیک زیرکار در مسیر عبور لوله رادیاتور در کف واحد، بصورت کنترات مبلغ ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته می شود.

نقاشی کل واحد در هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران:

دستمزد نقاشی رنگ روغن کل واحد همراه با جنس، بصورت کنترات، مبلغ ۴ میلیون تومان در نظر گرفته می شود.

هزینه خرید و نصب پنجره های دوجداره برای این خانه:

مجموعاً ۹ متر مربع پنجره دو جداره برای اتاق خوابها، آشپرخانه و سالن مورد نیاز است. بازای متر مربیعی ۵۵۰ هزار تومان، هزینه کل شیشه های دوجداره همراه با نصب آنها، ۵ میلیون تومان در نظر گرفته می شود.

هزینه درب ضد سرقت این واحد مسکونی:

قیمت خرید درب ضد سرقت همراه با نصب آن، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در هزینه بازسازی این خانه در نظر گرفته می شود.

هزینه خرید شیرآلات و لوازم بهداشتی:

مجموعاً کل آیتمهای لوازم بهداشتی شامل شیرهای روشویی، شیر مخلوطها، شیر ظرفشویی، دوش، یونیت و سنگ روشویی، حوله خشک کن، کاسه توالت ایرانی، توالت فرنگی و هواکش سرویسها، مجموعاً ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته می شود.

قیمت خرید و نصب لمینت کف واحد در هزینه بازسازی منزل مسکونی در منطقه فلاح تهران:

در مجموع هزینه خرید و نصب ۶۰ متر مربع لمینت سالن، آشپزخانه و اتاق خوابها، بازای هر متر مربع ۱۱۰ هزار تومان، مبلغ ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود.

قیمت کابینتهای آشپزخانه در این واحد مسکونی:

مبلغ ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بعنوان هزینه خرید و نصب کابینتهای آشپزخانه بهمراه یراق آلات آن در هزینه های این پروژه در نظر گرفته می شود.

قیمت گاز رومیزی و سینک:

برای خرید گاز صفحه ای و سینک ظرفشویی مبلغ ۳ میلیون تومان به هزنه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران افزوده می شود.

هزینه صبحانه، ناهار و شام نیروهای روزمزد در این پروژه:

بصورت کلی مبلغ ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای تغذیه نیروهای روزمزدی که در پروژه مشغول به کار می شوند در نظر گرفته می شود.

هزینه تهیه بیمه حوادث پروژه:

مبلغ بیمه حوادث این پروژه بازسازی، ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در نظر گرفته می شود.

سایر هزینه های جانبی برای این پروژه:

برای هزینه های جانبی مانند هزینه پیک و بار، هزینه نظافتچی برای نظافت قبل از تحویل پروژه، هزینه خرید لوازم مصرفی مانند چسب، گونی نخاله، پیچ، صفحه برش و … مجموعاً مبلغ ۲ میلیون تومان در نظر گرفته می شود.

دستمزد پیمانکار در هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران:

با جمع مبالغ آیتمهای قبلی، مجموع هزینه ها در حدود ۵۷ میلیون تومان بوده است. حال با در نظر گرفتن ۲۰ درصد از هزینه پروژه بعنوان دستمزد پیمانکار، مبلغ دستمزد ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.

جمعبندی مقاله هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران:

مجموع هزینه اجرای این پروژه نسبتاً کوچ بازسازی، براساس محاسبات این مقاله، ۶۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می باشد. نکته قابل توجه این است که منظور از بازسازی کوچک تنها متراژ کم این واحد مسکونی نیست. بلکه آیتمهای بازسازی و هزینه ای که بابت هر یک از آنها می شود در نظر می باشد. بطور کلی در این پروژه میانگین هزینه ها برای هر متر مربع از این واحد مسکونی، کمی بیش از ۱ میلیون تومان است.

اما میتوان پروژه های دیگری را مثال زد که هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون آنها، بیش از متر مربعی ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است. پروژه هایی مانند بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل مسکونی در منظریه تهران که میتوانیم آنرا در بخش “نمونه کارهای ما” در سایت آیریا مشاهده بفرمایید.

البته ممکن است اینطور بنظر برسد که اجرای دکوراسیون داخلی باعث افزایش هزینه چنین پروژه هایی شده است. اما میتوانیم پروژه دیگری که هزینه آن را در مقاله “هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران” محاسبه نمودیم را نیز در نظر بگیریم.

در این پروژه در خیابان توحید تهران، بیش از ۶۰ در صد هزینه کل یعنی ۱۶۴ میلیون تومان، مربوط به اجرای دکوراسیون آن بوده است. اما بازهم هزینه بازسازی هر متر مربع آن ۱میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بوده است. یعنی تنها متری ۴۰۰ هزار تومان بیشتر از هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران.

به این ترتیب اندازه یک پروژه بازسازی فقط به یک آیتم مانند متراژ آن، هزینه کل آن، تعداد آیتمهای بازسازی آن یا حتی هزینه هر متر مربع آن بستگی ندارد. بلکه مجموعه ای از این مشخصات، تعیین می کند که هر پروژه ای تا چه حد بزرگ یا کوچک باید در نظر گرفته شود.

لطفاً نظرات خود را در رابطه با برآوردهای هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران بیان نمایید:

لطفاً اگر نظری در رابطه با مبالغ و محاسبات هر یک از آیتمهای این مقاله دارید آنرا در بخش دیدگاه ها ثبت نمایید. همچنین در صورتی که تجربه ای از محاسبات و برآورد هزینه های بازسازی در پروژه های مشابه این پروژه دارید، با ثبت آن در بخش دیدگاه ها، این امکان را به بقیه کاربران خواهید داد تا بتوانند از تجربیات شما در پروژه بازسازی پیش رویشان استفاده نمایند.

در انتها اگر پروژه بازسازی پیش رو داشته و نیاز به دریافت مشاوره رایگان از سوی افراد متخصص دارید، پیشنهاد می کنیم از طریق شماره تلفن ۸۸۸۵۱۶۴۳-۰۲۱ و یا شماره واتس اپ و تلگرام ۰۹۳۵۲۴۴۱۱۳۷ با همکاران ما در شرکت بازسازی آیریا تماس گرفته و شرایط پروژه خود را اعلام بفرمایید.

همکاران ما شما را راهنمایی خواهند کرد تا در اولین فرصت ممکن با کارشناسان متخصص و با تجربه شرکت آیریا در رابطه با پروژه بازسازی مورد نظرتان، مشاوره تلفنی، آنلاین یا حتی حضوری داشته باشید.

نکات و تجربیاتی که کارشناسان شرکت آیریا در این جلسات مشاوره در اختیار شما قرار می دهند، کمک خواهد کرد تا تصمیمات دقیقتری در مورد بازسازی پیش رویتان اتخاذ نمایید. نتیجه این تصمیمات دقیق و حساب شده نیز رسیدن به یک بازسازی با کیفیت، با حداقل هزینه ممکن و در مدت زمان کافی خواهد بود.

موفق باشید …

اگر محتوای این صفحه برای شما مفید بوده است، لطفاً آنرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .