طراحی داخلی ساختمان

طراحی داخلی ساختمان

تیم طراحی مجرب و متخصص شرکت آیریا، کلیه خدمات مربوط به طراحی ساختمان شما را با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار می دهد. این طراحی ها شامل طراحی داخلی ساختمان ازقبیل طراحی واحد ها، لابی، محوطه های داخلی و … می باشد.

همچنین سایر طراحی های ساختمان شما از قبیل طراحی نما، طراحی محوطه و طراحی روف گاردن نیز برای ساختمان شما انجام خواهد شد.

[ طراحی داخلی ساختمان ]

خدماتی که برای طراحی ساختمان شما ارائه می دهیم

در این بخش، خلاصه ای از خدماتی که برای طراحی ساختمان شما توسط شرکت آیریا به شما ارائه می شود را نام می بریم. در ادامه مطالب این صفحه، یک به یک این خدمات را بطور کامل برای شما توضیح خواهیم داد.

[ طراحی داخلی ساختمان ]

1- بازدید از ملک یا ساختمان شما بصورت کاملاً رایگان:

پس از تماس شما با مجموعه ما، در تاریخ و ساعتی که مورد موافقت شما باشد، کارشناسان شرکت دکوراسیون داخلی آیریا محل پروژه شما را بازدید و بررسی خواهند نمود.

بسته به اینکه طراحی پروژه شما برای ساخت ساختمان می باشد و یا برای بازسازی و تغییر نقشه و یا تغییر دکوراسیون داخلی ساختمان شما، بررسی های مختلف و متفاوتی انجام می شود.

بازدید از ملکی که قرار است ساختمان جدید شما در آن ساخته شود:

برای املاکی که قرار است ساختمان شما در داخل آن ساخته شود، یکسری مسائل و نکات مهم از نظر طراحی، ساخت و اجرای طرح ها باید بررسی شود. مسائلی مانند مجاورت ملک شما با املاک، ساختمانها یا گذر هایی که بر روی طرح شما تأثیر خواهد داشت.

سطح آب زیرزمینی ملک شما که مشخص می کند طراحی ساختمان پایین تر از سطح گذر باید به چه نحوی انجام شود. بررسی شرایط و مجوزی که برای ساخت ساختمان شما از طرف شهرداریها یا هر سازمان دارای صلاحیت دیگری صادر خواهد شد و … .

بازدید از ساختمانی که موجود است و قرار است بازسازی یا تغییر نقشه داشته باشد:

اما در مورد ساختمانی که موجود است و هدف از طراحی داخلی ساختمان شما، بازسازی و تغییر نقشه معماری آن است، بررسی ها و بازدید کارشناسان ما بسیار پیچیده تر و با اهمیت تر خواهد بود. مدت زمانی که چنین بازدیدهایی بطول خواهد انجامید نیز بسیار بیشتر از حالتی است که قرار است ساختمان از ابتدا داخل ملک شما ساخته شود.

بررسی حضوری بسیار اهمیت دارد:

اما موضوع اصلی این است که، چه برای ساختمانی که قرار است تازه ساخته شود و چه ساختمان ساخته شده ای که قرار است تغییر نقشه داشته باشد، بازدید حضوری طراح یا مدیر طراحی مجموعه ما بسیار مهم است.

دید و ایده ای که همکاران ما در زمان بررسی حضوری محل پروژه ای که قرار است طراحی آنرا انجام دهند بدست می آورند، اصلاً نمی تواند بوسیله بررسی عکس و فیلم ساختمان یا زمین شما بدست بیاید. بنابراین درهر شرایطی همکاران ما، بازدید محل پروژه شما را انجام خواهند داد. این بازدیدها در شهر تهران، کرج و شهرهای اطراف آنها حتماً رایگان است.

در مورد شهرهای دیگر نیز پس از بررسی شرایط توسط همکاران ما، اینکه بازدید از محل ملک یا ساختمان شما رایگان است یا خیر، به شما اعلام می شود.

نقشه وضعیت ساختمان
طراحی روف گاردن در طراحی ساختمان

2- تعیین فضاهایی که قرار است برای ساختمان شما طراحی شود:

در مورد طراحی ساختمانهایی که قرار است پس از طراحی از ابتدا ساخته شوند، وضعیت کمی روشن تر است. یعنی با یکسری توضیحات از طرف شما، میتوان مشخص نمود که چه فضاها و بخشهایی در طراحی این ساختمان باید در نظر گرفته شود.
اما در مورد ساختمانهایی که قبلاً ساخته شده اند و هدف از طراحی داخلی ساختمان، تغییر نقشه معماری یا تغییر دکوراسیون داخلی آنها است، تعیین فضاها، حذف و اضافه شدن فضاهای مورد نظر شما، تغییر ابعاد و اندازه هرکدام، کاربری آنها، جانمایی و جابجایی آنها در نقشه ساختمان و بسیاری موارد دیگر است که باید مشخص شود.
همکاران ما در زمان بازدید یا پس از آن، بصورت شفاهی یا با استفاده از فرم درخواست طراحی، سؤالات مربوط به تعیین فضاهای طراحی را از شما خواهند پرسید. براساس پاسخ های شما، تعیین می شود که در پروژه شما، چه فضاهایی نیاز به طراحی خواهد داشت.
همچنین در مورد طراحی نمای ساختمان شما، طراحی محوطه و طراحی روف گاردن ساختمان شما نیز تصمیمتان مشخص خواهد شد.

[ طراحی داخلی ساختمان ]

3- اندازه گیری و تهیه نقشه وضع موجود ملک یا ساختمان شما:

اندازه گیری و تهیه نقشه وضع موجود محل پروژه شما، مهمترین کار برای بدست آوردن اطلاعات کامل در مورد شرایط ملک یا ساختمان شما است. بدون تهیه نقشه وضع موجود، به احتمال زیاد، خیلی از راهنمایی هایی که به شما ارائه می شود و یا تصمیم گیری هایی که در مورد پروژه ساختمانی شما انجام می شود، اشتباه خواهد بود.

بنابراین همکاران ما، در همان روز بازدید، یا پس از هماهنگی با شما، در یک روز دیگر، برداشت، اندازه گیری و تهیه نقشه وضع موجود ملک یا ساختمان شما را انجام خواهند داد.
برداشت وضع موجود در پروژه های طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان در سه حالت مختلف انجام می شود.

۱- ملکی که خالی باشد و قرار باشد ساختمانی که طراحی می شود داخل آن ساخته شود.

۲- ملکی که داخل آن ساختمانی موجود است و نیاز است آن ساختمان تخریب شود تا ساختمان جدید براساس طراحی های جدید بجای آن ساخته شود.

۳- و ساختمان موجودی که قرار است بازسازی شده و نقشه معماری آن تغییر نماید.
همکاران ما در هر سه حالت فوق، با استفاده از تجهیزات و روشهای تخصصی، با دقت بسیار بالایی، نقشه ملک یا ساختمان شما را برداشت و آماده خواهند کرد.

طراحی داخلی ساختمان

4- بررسی نظر و سلیقه شما در طراحی داخلی ساختمان:

نتیجه نهایی ساختمانی که قرار است برای شما طراحی نماییم، باید مطابق نظر و هدف شما از طراحی ساختمان تان باشد. به این ترتیب وظیفه ما بعنوان متخصصین معماری و طراحی پروژه های ساختمانی، این است که نظر و سلیقه شما را در چهارچوب اصول و استانداردهای معماری و معماری داخلی، به شکل نقشه ها و طرح هایی در بیاوریم که بطور کامل قابل اجرا باشد.
به این ترتیب پس از بازدید و برداشت نقشه وضع موجود محل پروژه شما، میبایست یکسری از سؤالات بصورت شفاهی یا در قالب یک فرم طراحی از شما پرسیده شود. اطلاعاتی که از پاسخ های شما بدست می آید، کمک می کند تا بتوانیم سبک، ترکیب رنگ و شکل طراحی مورد نظر و مناسب سلیقه شما را تشخیص دهیم.

این اطلاعات بدست آمده کمک می کند تا در مرحله بعدی که قرار است به شما در مورد طراحی ساختمانتان مشاوره بدهیم، بتوانیم راهنمایی های درست و حساب شده ای به شما ارائه دهیم.

5- ارائه مشاوره کاملاً رایگان در مورد طراحی داخلی ساختمان شما

پس از بررسی های اولیه و نتایج بدست آمده از بازدید محل پروژه شما، برداشت وضع موجود، بررسی نظرات شما و سایر اطلاعات، همکاران و کارشناسان ما آماده خواهند بود تا به شما مشاوره کاملی در مورد پروژه ساختمانی مورد نظرتان ارائه بدهند.

در این مشاوره کاملاً رایگان، تمام آنچیزی که از بررسی اولیه پروژه ساختمانی شما بدست آورده ایم را برای شما توضیح خواهیم داد.
بخش مهم این جلسات مشاوره این است که پیشنهاداتی که براساس تجربه ما از پروژه های مشابه پروژه شما بدست آمده است را با بیان دلایل آنها به شما ارائه می دهیم.

درمورد اینکه احتمالاً چه بخشهایی از تصمیمات شما در مورد طراحی داخلی ساختمان مورد نظرتان براساس تجربه و تخصص ما اشتباه است نیز توضیحات کاملی به شما خواهیم داد.
در نهایت تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا اطلاعات و پیشنهادات کاملی در اختیار شما قرار دهیم تا به این ترتیب بتوانید در زمان تصمیم گیری در مورد طراحی ساختمانتان، بهترین و درست ترین انتخاب ها را داشته باشید.

طراحی داخلی ساختمان
[ طراحی داخلی ساختمان ]

6- تعیین نقشه ها و طرح هایی که برای ساختمان شما مورد نیاز است:

در نهایت برای اینکه بتوان مشخص کرد حجم پروژه طراحی ساختمان شما چقدر است، باید مشخص کنیم که چه نوع نقشه ها و طرح هایی برای ساختمان شما باید آماده شود.
انواع نقشه هایی که ممکن است ساختمان شما نیاز داشته باشد باز هم بستگی به این موضوع دارد که شرایط ساختمانی که این طرح ها قرار است برای آن اجرا شود چیست. ساختمان قرار است از نو ساخته شود؟ ساختمانی که قبلاً ساخته شده است قرار است بازسازی شود؟ یا در بخش خاصی از ساخت پروژه شما نیاز است تا تنها طراحی داخلی ساختمان انجام شود؟
بطور کلی، هر نوع نقشه و طرحی که برای ساخت یا تغییر نقشه معماری و دکوراسیون داخلی و یا بازسازی ساختمان شما مورد نیاز باشد، در شرکت آیریا طراحی و تهیه می شود. برخی از انواع طراحی ها و نقشه هایی که برای ساختمان شما می تواند تهیه و ارائه شود، عبارتند از:
• طراحی نقشه معماری ساختمان شما(پلان فاز ۱).
• طراحی داخلی سه بعدی بخشهای مختلف ساختمان شما. مانند لابی، ورودی، سالن اجتماعات، واحدها و … .
• طراحی دکوراسیون داخلی بصورت سه بعدی برای فضاهای مختلف در ساختمان شما.
• طراحی نمای ساختمان.
• طراحی محوطه ساختمان شما.
• طراحی روف گاردن برای ساختمان شما.
• نقشه های فاز ۲ معماری (نقشه های جزئیات اجرایی معماری)
• نقشه های اجرایی.
• نقشه گودبرداری و سازه نگهبان گود.
• نقشه و مدارک سازه ای ساختمان شما.
• نقشه تأسیسات مکانیکی و برقی ساختمان شما.
بسته به نوع پروژه طراحی ساختمان شما، ممکن است چند مورد از این نقشه ها و طرح ها، برای ساختمان شما مورد نیاز باشد.

7- هزینه طراحی های ساختمان شما می تواند کاملاً رایگان باشد:

در شرایطی که اجرای طرح ها و یا ساخت ساختمان خود را نیز به مجموعه ما بسپارید، طراحی نقشه ها و طرح های شما را بصورت رایگان انجام خواهیم داد. به این ترتیب، پس از آنکه شما شرکت آیریا را بعنوان طراح و مجری پروژه ساختمانی خود انتخاب نمودید، یک قرارداد مدیریت پیمان درصدی بین ما بعنوان طراح و پیمانکار و شما بعنوان کارفرما بسته می شود.

پس از آن کلیه مراحل آماده سازی نقشه ها، طرح ها و طراحی داخلی ساختمان شما را مطابق نیاز شما آغاز می نماییم.
پس از تأیید شدن نقشه ها توسط شما و در صورت نیاز تأیید سازمانهای مربوطه، اجرای پروژه شما را آغاز می کنیم. در نهایت هم در مدت زمان مشخص شده، با هزینه تعیین شده برای و با کیفیت مورد نظر و مورد پسندتان، پروژه را به شما تحویل خواهیم داد.
در قراردادهای مدیریت پیمان درصدی شرکت آیریا، درصد دستمزد معمولاً بین ۷ تا ۲۸ درصد کل هزینه پروژه تعیین می شود. رقم دقیق این درصد، با مشخص شدن حجم پروژه بدست می آید. هر مقداری که هزینه پروژه بیشتر باشد، این درصد دستمزد، کمتر درنظر گرفته می شود.
در مورد پروژه هایی که تنها بخش طراحی و آماده سازی نقشه های آن با مجموعه آیریا باشد، پس از مشخص شدن حجم کار در پروژه شما، همکاران ما هزینه طراحی ها را محاسبه نموده و در اختیار شما قرار خواهند داد. به این ترتیب یک قرارداد طراحی بین شرکت ما بعنوان طراح و شما بعنوان کارفرما بسته می شود.

پس از آن، طراحی و آماده سازی نقشه ها و طرح های مورد نیاز ساختمان شما، با دقت و کیفیت بالایی انجام می شود و در مدت زمان مشخص شده به شما تحویل داده می شود.

قرارداد استاندارد طراحی داخلی ساختمان
قرارداد استاندارد طراحی داخلی ساختمان

حدود هزینه طراحی و آماده سازی نقشه ها در شرایطی که طراحی پروژه شما رایگان نباشد:

محاسبه رقم نهایی و دقیق قیمت طراحی طرح ها و آماده سازی نقشه های مورد نیاز ساختمان شما باید براساس مراحل و حجم کار دقیقاً محاسبه شود. حجم پروژه شما در تعیین هزینه طراحی مهم است. نوع محاسبه هزینه طراحی یک ساختمان چند طبقه با هزینه طراحی ویلا یک یا دو طبقه، کاملاً متفاوت است.

بنابراین در اینجا مبلغ مشخص و ثابتی را بعنوان هزینه طراحی نمی توانیم تعیین کنیم. اما بصورت حدودی، هزینه طراحی های مختلف برای سال ۹۸ را می توان مبالغ زیر در نظر بگیریم:
– هزینه طراحی معماری (پلان) ساختمان شما در حدود متر مربعی ۱۰ الی ۲۰ هزار تومان خواهد بود. برای پلان های تیپ طبقات که نقشه آنها مشابه یکدیگر است، متراژ این طبقات مشابه، تنها یکبار محاسبه می شود.
– هزینه طراحی داخلی سه بعدی بخش های مختلف ساختمان شما، متر مربعی حدود ۲۵ الی ۶۰ هزار تومان خواهد بود. در محاسبه این قیمت، تعداد فضاهای طراحی شده و سبک طراحی و جزئیات مورد نیاز در طرح، بسیار تعیین کننده می باشد.
– نقشه های اجرایی بسته به جزئیات طرح نهایی ساختمان شما بسیار متفاوت و غیر قابل پیش بینی است. بنابراین تنها زمانی میتوان هزینه آنرا تعیین نمود که طرح نهایی بررسی شود و مشخص شود برای کدام بخشها نیاز به جزئیات اجرایی کاملی وجود دارد.
– سایر طراحی ها شامل طراحی سازه و طراحی تأسیسات مکانیکی و برقی براساس تعرفه های روز سازمان نظام مهندسی و شهرداریها برای شما انجام می شود. هزینه این طراحی ها نسبت به مبالغ بالا، معمولاً کمتر خواهد بود.

[ طراحی داخلی ساختمان ]

8- قرارداد طراحی مورد نظر شما را بصورت استاندارد تنظیم کرده و به شما ارائه می دهیم:

پس از مشخص شدن چهارچوب و نیازهای پروژه شما، طی جلساتی که خواهیم داشت، مشخص می کنیم که خواسته شما از مجموعه ما در این پروژه چه چیزی است. آیا نیاز به طراحی داخلی ساختمان برای بازسازی دارید و یا نیاز به تهیه نقشه های کامل برای ساخت ساختمان جدید.

پس از آن قرارداد مناسب پروژه ساختمانی شما که مشخص کننده حجم و چهارچوب کارهایی است که مجموعه ما باید برای پروژه شما انجام دهد را تنظیم کرده و به شما ارائه خواهیم داد.
کلیه مسائل قانونی، حقوقی و از همه مهمتر، نقطه ضعف های قراردادهای طراحی و اجرایی ساختمانی که براساس تجربه آنها را تشخیص داده ایم را در قراردادهای شرکت آیریا پوشش داده ایم.

اما بازهم برای اطمینان خاطر شما، این قراردادها به شما ارائه می شود تا سرفرصت بررسی های مربوط به آنها را انجام داده و اگر ایرادی از نظر شما در آنها وجود دارد برطرف شود.

طراحی و بازبین و اصلاح طرح های ساختمان

9- تهیه نقشه ها و طراحی داخلی ساختمان شما را با بهترین کیفیت ممکن انجام خواهیم داد:

پس از عقد قرارداد، مطابق شرایطی که در قرارداد ذکر شده است، کار آماده سازی نقشه ها و طراحی داخلی ساختمان شما با بهترین کیفیت ممکن آغاز می شود.

در تمام مراحل طراحی، یک تیم متخصص که به بخشهای مختلف طراحی ساختمان تسلط داشته باشند، بر روی روند طراحی پروژه شما نظارت خواهند داشت. طرح ها و نقشه ها، بارها کنترل خواهند شد تا در نهایت نقشه و طرح بی عیب و نقصی در اختیار شما قرار داده شود.

10- کلیه نقشه ها و طرح هایی که به شما ارائه می شود را چندین بار می توانید اصلاح کنید:

تعهد ما نسبت به پروژه شما این است که در نهایت طرح و نقشه هایی که به شما ارائه می دهیم بطور کامل مورد پسند شما باشد. براساس تجربه، برای اینکه دقیقاً به طرح و نقشه ای برسیم که دقیقاً همان چیزی باشد که مورد نظر و پسند شما است، نیاز است تا طرح اولیه ای که به شما ارائه می شود، تا چندین مرتبه براساس نظر شما بازبینی و اصلاح شود.
به این ترتیب نقشه ها و طراحی داخلی که برای ساختمان شما انجام شده است، در اختیار شما قرار می گیرد و پس از بررسی، تغییراتی که از نظر شما مورد نیاز است، بر روی طرح و نقشه مورد نظر اعمال می شود.

بار دیگر پس از اعمال تغییرات، نقشه ها و طرح ها به شما ارائه می شود و همانند بار اول، تغییراتی که به نظر شما باید در طرح اعمال شود را بر روی نقشه ها و طرح ها پیاده می کنیم. این روند طراحی، بررسی و اعمال تغییرات با نظر شما تا رسیدن به طرح و نقشه نهایی مورد پسند شما ادامه خواهد یافت.

طراحی و بازبین و اصلاح طرح های ساختمان
[ طراحی داخلی ساختمان ]

11- ضمانت می کنیم که طرح ها و نقشه های ساختمان شما کاملاً قابل اجرا باشد:

اگر جذابترین و ایده آل ترین نقشه و طراحی نیز به شما ارائه شود اما نتوان آنها را دقیقاً آنگونه که طراحی شده است اجرا نمود، تنها زمان و پول خود را هدر داده اید.

به این ترتیب یکی از تعهداتی که به شما ارائه می دهیم، این است که تمام نقشه ها و طرح هایی که برای ساختمان شما آماده می شود، دقیقاً مطابق طراحی ها قابل اجرا باشد.
برای رسیدن به چنین هدفی، دو ویژگی در طراحی پروژه های شرکت آیریا وجود دارد:
– اول اینکه تیم طراحی شرکت آیریا، به حد کافی بر اجرای پروژه های ساختمانی که طراحی آن را انجام می دهند تسلط دارند. این تسلط تنها با تجربه حضور در پروژه های اجرایی بدست آمده است.
– از طرف دیگر، در تمام مراحل طراحی و پیش از اینکه طرح یا نقشه ای به شما ارائه شود، امکان اجرای آنها توسط تیم اجرایی شرکت آیریا کنترل می شود. به این ترتیب اگر هم بخشی از طرح یا نقشه ای که برای ساختمان شما تهیه می شود، از نظر اجرایی محدودیتهایی داشته باشد، در آخرین مرحله کنترل نقشه ها توسط همکاران متخصص و با تجربه ما در اجرای پروژه های ساختمانی، رفع ایراد می شود.
به شما توصیه می کنیم، حتی اگر طراحی داخلی ساختمان یا تهیه نقشه های ساختمانی مورد نظرتان را به مجموعه ما نمیسپارید، حتماً تیمی را برای تهیه نقشه ها و طراحی انتخاب نمایید که تسلط کافی بر روی اجرای طرح های ساختمانی داشته باشند.

در غیر این صورت، متآسفانه به احتمال زیاد طرح ها و نقشه هایی به شما ارائه می شود که در زمان اجرا برای شما مشکلات زیادی بوجود خواهد آورد.

برای دریافت مشاوره رایگان درمورد طراحی ساختمان خود با ما تماس بگیرید:

اگر نیاز به تهیه نقشه، طراحی داخلی ساختمان، طراحی محوطه، نما و انواع دیگر طراحی های ساختمانی که در ابتدای این صفحه آنها را بیان کرده ایم، داشته باشید، پیشنهاد می کنیم با همکاران ما در شرکت آیریا تماس بگیرید.

در مورد پروژه هایی که در آنها هدف طراحی بخشی از یک ساختمان است، نکات و محدودیتهای بیشتری وجود دارد که نیاز به مشاوره دقیقی در رابطه با آن خواهید داشت.

بطور مثال، اگر هدف پروژه طراحی داخلی مغازه شما در داخل یک مجتمع تجاری باشد، محدودیتهای بسیار بیشتری در مورد طراحی آن وجود دارد که تنها از طریق مشورت با یک مجموعه با تجربه در این نوع پروژه ها، می توانید از این نکات مطلع شوید.

با تماس با مجموعه آیریا، کارشناسان متخصص و باتجربه ما، مشاوره کاملاً رایگانی در مورد پروژه ای که مورد نظر شما است، در اختیارتان قرار خواهند داد.
راهنمایی ها و نکاتی که در این جلسات مشاوره رایگان به شما ارائه می شود، قطعاً کمک می کند تا در ادامه، در مورد پروژه طراحی و اجرایی ساختمان خود، تصمیمات درست تری اتخاذ نمایید.

اگر محتوای این صفحه برای شما مفید بوده است، لطفاً آنرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.