بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

یکی از اصلی ترین خدماتی که ما در مجموعه آیریا به شما ارائه می دهیم، خدمات بازسازی ساختمان ها است. این خدمات هم شامل بازسازی بخشی از ساختمان و هم بازسازی کامل ساختمان یا در اصطلاح بازسازی ۰ تا ۱۰۰، می شود. همچنین خدمات مجموعه آیریا، شامل بازسازی در ساختمانهای مسکونی، اداری، تجاری، آپارتمانی، ویلایی و هر نوع ساختمان متعارف دیگری، میباشد.

[ بازسازی ساختمان ]

لیست خدمات ما برای بازسازی ساختمانها:

خلاصه ای از خدماتی که شرکت آیریا برای بازسازی انواع ساختمانها به شما ارائه می دهد.

اگر ساختمان شما در شهر تهران باشد، بازدید کارشناسان ما از آن، کاملاً رایگان است. در مورد سایر شهرها، ابتدا با مجموعه ما تماس بگیرید. سپس همکاران ما در رابطه با شرایط و هزینه بازدید از ساختمان، شما را راهنمایی خواهند کرد.

در زمان بازدید کارشناسان شرکت آیریا از ساختمان شما، تمام نکات و اطلاعاتی که در بررسی اولیه بدست می آید را در اختیار شما قرار خواهند داد.

برای اینکه در همان ابتدای مراحل تصمیم گیری، متوجه شوید که آیا شرایط شما برای پرداخت هزینه بازسازی یا مدت زمانی که قرار است بازسازی طول بکشد، مناسب است یا خیر، باید یک پیشبینی حدودی و اولیه از هزینه و زمان پروژه داشته باشید. این برآورد اولیه را، کارشناسان ما، پس از بازدید و بررسی ساختمان شما، در اختیارتان قرار می دهند. به این ترتیب در شروع کار می توانید بخوبی در مورد اینکه آیا می خواهید ساختمان خود را بازسازی نمایید یا خیر تصمیم گیری درستی انجام دهید.

درصورتی که پروژه بازسازی شما، نیاز به طراحی داخلی ساختمان، طراحی نمای ساختمان و یا طراحی محوطه داشته باشد، این طراحی ها براساس نظر و سلیقه شما انجام می شود.

قبل از شروع بازسازی در ساختمان شما، برای تمام مراحل و بخشهای پروژه، برنامه ریزی انجام می دهیم. برنامه ریزی دقیق براساس تجربه و دانش فنی کارشناسان ما، باعث خواهد شد، پروژه شما، به بهترین شکل ممکن انجام شود.

هزینه بازسازی و مدت زمان آن را برای ساختمان شما محاسبه و پیش بینی می کنیم. این محاسبات تا حد امکان براساس تجربه و دانش فنی کارشناسان ما، دقیق انجام خواهد شد. به این ترتیب نتیجه آن بسیار به واقعیت نزدیک خواهد بود. در نهایت می توانید با اطلاع از مبلغ هزینه بازسازی و مدت انجام آن، تصمیم نهایی خود را در مورد پروژه بازسازی مورد نظر بگیرید.

براساس خواست و نظر شما، می توانیم در رابطه با مجوزهای بازسازی به دو صورت عمل نماییم. می توانید این کار را بطور کامل به همکاران ما بسپارید. یا اگر تصمیم دارید خودتان این اقدامات را انجام دهید، همکاران ما شما را برای پیگیری و اخذ این مجوزها راهنمایی خواهند کرد. با اطلاع داشتن از مراحل، مدارک، هزینه ها و مدت زمان اخذ مجوزهای بازسازی، براحتی و بدون دردسر، می توانید مجوزهای مورد نظر را دریافت نمایید.

در تمام طول مدت بازسازی، همواره همکاران و کارشناسان متخصص و با تجربه ما، بر تمام روند کار بصورت حضوری نظارت خواهند داشت. نیروهای کار مجرب، متناسب با هر بخش از پروژه شما انتخاب شده و در انجام بازسازی به کار گرفته می شوند. تمام نکات و تجربیات ما در چندین سال فعالیت در این حوزه، بکار گرفته می شود. تا بازسازی که برای ساختمان شما انجام می شود، دقیقاً همان کیفیت و مشخصاتی را داشته باشد که انتظار دارید.

در انتها نیز با تحویل ساختمان بازسازی شده شما، با بهترین کیفیت، پروژه را به شما تحویل می دهیم.

همواره متعهد هستیم تا چنانچه پس از تحویل ساختمان بازسازی شده به شما، ایراد یا نقصی در کار ما دیده شد، بلافاصله و با بهترین کیفیت ممکن، آن ایراد یا نقص را برطرف کنیم.

[ بازسازی ساختمان ]

بازسازی ساختمان چقدر هزینه دارد؟

برای انجام هر نوع پروژه ساختمانی اعم از بازسازی یا دکوراسیون داخلی، باید بدانیم هزینه آن چقدر است. هزینه بازسازی و بودجه ما برای انجام آن، مشخص می کند که دقیقاً به شکلی قرار است ساختمان مورد نظرمان را بازسازی کنیم.

باید ابتدا به این موضوع توجه داشته باشیم که، بازسازی هر ساختمانی، جزئیات و مشخصات خاص خود را دارد. هرکدام از این جزئیات و مشخصات ساختمان، باعث می شود تا هزینه بازسازی آن متفاوت از نمونه مشابه دیگر باشد.

بنابراین اگر میخواهیم بدانیم هزینه بازسازی ساختمان مورد نظر ما چقدر خواهد بود، دو راه حل داریم:

راه حل اول – متوسط هزینه بازسازی را برای ساختمان بدست بیاوریم:

راه ساده تر و سریعتر، این است که ساختمان خود را با ساختمانهای دیگری که قبلا هزینه بازسازی آنها دقیق محاسبه شده است مقایسه کنیم. به این ترتیب با الگو قراردادن آن پروژه های قبلی مشابه، می توانیم برای ساختمان مورد نظرخودمان، متوسط هزینه بازسازی قابل قبولی را تعیین کنیم.

راه حل دوم – پیش بینی و محاسبه دقیق هزینه های بازسازی برای ساختمان:

راه دشوارتری که نیاز به تجربه و تخصص کافی در پروژه های بازسازی دارد، این است که با پیشبینی دقیق از تمام مراحل بازسازی، شرایط، و هزینه های آنها، محاسبه دقیقی از هزینه های پروژه انجام بدهیم. به این ترتیب مبالغ پیش بینی شده برای تمام بخشهای یک پروژه بازسازی را در اختیارمان داریم. در نهایت هم برآورد دقیقتری از هزینه ای که برای بازسازی باید صرف شود، بدست آورده ایم.

پیشنهاد می کنیم برای محاسبه هزینه بازسازی ساختمانی که مورد نظر شما است، مقاله “هزینه بازسازی چقدر است؟” را در بخش “مقالات” سایت ما جستجو کرده، بیابید و مطالعه بفرمایید. با استفاده از اطلاعات این مقاله و مقاله های تکمیلی آن، می توان هزینه انواع پروژه های بازسازی را بصورت حدودی یا دقیق بدست آورد.

برآورد هزینه بازسازی ساختمان شما
[ بازسازی ساختمان ]

بازسازی ساختمان چقدر طول می کشد؟

قرارداد طراحی داخلی

همانند هزینه، در مورد مدت زمان بازسازی نیز، باید پیش از تصمیم گیری نهایی، پیشبینی درستی از اینکه پروژه بازسازی ما قرار است چقدر طول بکشد، داشته باشیم.

شاید مدت زمان بازسازی مورد نظر ما، آنقدر طولانی باشد که دیگر از انجام آن صرف نظر کنیم.

بازهم همانند هزینه بازسازی، میتوانیم مدت زمانی که بازسازی ساختمان مورد نظر ما طول خواهد کشید را به دو صورت پیش بینی کنیم:

این پیش بینی حدودی از مدت زمان بازسازی نیز، با مقایسه پروژه مورد نظرمان با پروژه های بازسازی مشابه، انجام می شود. البته این مدت زمان بدست آمده، تنها یک زمان کاملاً تقریبی است. تصمیم گیری نهایی براساس برآورد زمان حدودی حتماً برای پروژه بازسازی هر ساختمانی مشکل ایجاد خواهد کرد.

در این روش، محاسبات براساس برنامه ریزی و پیش بینی دقیق از مراحل بازسازی انجام می شود. بنابراین اگر این محاسبات بوسیله افراد با تجربه و متخصص انجام شود، نتیجه آن، قابل اعتماد خواهد بود. از این مدت زمان بدست آمده، میتوانیم با اطمینان زیادی، در تصمیم گیری نهایی خودمان در مورد هر پروژه بازسازی اعم از بازسازی خانه، ساختمان، فروشگاه و … استفاده نماییم.

پیشنهاد می کنیم مقاله “مدت بازسازی چقدر طول می کشد؟” را در بخش “مقالات” سایت ما جستجو کرده، بیابید و مطالعه بفرمایید. در این مقاله و مطالب مرتبط با آن، روشهای مختلف محاسبه مدت زمان بازسازی را برای انواع ساختمانها و پروژه های مشابه، توضیح داده ایم.

[ بازسازی ساختمان ]

انواع قراردادهای مناسب برای بازسازی ساختمان شما

قرارداد پیمانکاری با مصالح

قراردادی که در آن یک مبلغ مشخص بین کارفرما و پیمانکار توافق می شود. این مبلغ مشخص شامل هزینه خرید مصالح، دستمزد نیروهای کار و دستمزد پیمانکار می باشد. کارفرما مبلغ قراداد را در چند بخش که دقیقاً در قرارداد مشخص شده است، به پیمانکار پرداخت می نماید.

قرارداد پیمانکاری بدون مصالح

در این قرارداد، مبلغ مشخص شده در توافق طرفین بعنوان مبلغ قرارداد، تنها بابت هزینه های مربوط به دستمزدهای نیروهای کار و دستمزد پیمانکار می باشد. این مبلغ نیز در چند بخش توسط کارفرما به پیمانکار پرداخت می شود.

اما هزینه های مربوط به مصالح، از مبلغ تنخواه گردان که کارفرما جدای از مبلغ قرارداد، در اختیار کارفرما قرارداده است، پرداخت می شود.

قرارداد مدیریت پیمان درصدی

در این نوع قرارداد، پیمانکار تنها وظیفه مدیریت پروژه بازسازی ساختمان کارفرما را دارد. به این ترتیب، تمام هزینه های مربوط به مصالح، دستمزدهای نیروی کار و بطور کلی تمام هزینه های پروژه، از مبلغ تنخواه گردانی که کارفرما در اختیار پیمانکار قرارداده است، پرداخت می شود.

دستمزد مدیریت پروژه توسط پیمانکار نیز، درصد مشخصی از کل هزینه پروژه، یا کل دستمزدهای نیروهای کار خواهد بود.

قرارداد مدیریت پیمان دستمزدی

این نوع قراداد نیز دقیقاً مشابه قرارداد مدیریت پیمان درصدی است. یعنی پیمانکار پروژه بازسازی کارفرما را مدیریت می نماید و بابت این مدیریت پروژه، دستمزد دریافت می کند.

تنها تفاوت این قرارداد، این است که دستمزد پیمانکار دیگر بصورت درصدی از کل هزینه های پروژه نخواهد بود. بلکه یک مبلغ مشخص بعنوان دستمزد پیمانکار در زمان عقد قرارداد، به توافق طرفین قرارداد، میرسد. کارفرما نیز این مبلغ را در چند بخش به پیمانکار پرداخت می نماید.

[ بازسازی ساختمان ]

بازسازی ساختمان خود را به چه کسی می سپارید؟

انتخاب اینکه ساختمان مورد نظر شما را چه کسی بازسازی کند، شاید مهمترین انتخاب شما در طول پروژه باشد. چرا که پیمانکار مناسب بازسازی، شما را در تمام مراحل بعدی راهنمایی درستی خواهد کرد. سه راه حل برای این تصمیم گیری وجود دارد:

ساختمان را خود شما بازسازی نمایید

به شما توصیه می کنیم، تنها در دو حالت خودتان بازسازی موزد نظرتان را انجام داده یا مدیریت نمایید. حالت اول زمانی است که بازسازی جزئی بوده و شما نیز زمان و انرژی کافی برای مدیریت و کنترل تمام وقت پروژه بازسازی را دارید. حالت دوم نیز زمانی است که خود شما تجربه بازسازی ساختمان ها و پروژه های مشابه ساختمان مورد نظرتان را داشته باشید.

بازسازی را به یک فرد متخصص بسپارید

اگر پروژه بازسازی شما، خیلی بزرگ نباشد، یک فرد با تجربه و متخصص در بازسازی نیز می تواند با مدیریت درست، پروژه شما را بخوبی انجام دهد. فقط باید توجه داشته باشید که فردی که انتخاب نموده اید، بتواند بصورت تمام وقت پروژه شما را نظارت و کنترل نماید. همچنین تجربه کاری او، حتماً شامل پروژه های شبیه به پروژه شما باشد. اما در مورد پروژه ها متوسط و بزرگ نیز انتخاب یک فرد متخصص برای پیمانکاری یا مدیریت پروژه شما ممکن است انتخاب مناسبی نباشد.

یک مجموعه متخصص را بعنوان پیمانکار بازسازی انتخاب کنید

مطمئن ترین انتخاب برای اجرا و مدیریت هر پروژه بازسازی، یک مجموعه بازسازی ساختمان متخصص است. این انتخاب در مورد بازسازی های کوچک یا جزئی شاید توجیه اقتصادی نداشته باشد. اما قطعاً برای پروژه های متوسط و بزرگ، بهترین گزینه است. چرا که در اجرای بازسازی یک ساختمان بزرگ یا حتی متوسط، یک تیم اجرایی می تواند نظارت و کنترل بیشتری بر کار داشته باشد. در نتیجه کیفیت کار بازسازی نیز بیشتر خواهد بود.

[ بازسازی ساختمان ]

حتماً با بیش از یک فرد یا مجموعه متخصص بازسازی مشورت نمایید

قرارداد طراحی داخلی

زمانی که قرار است یک پروژه پرهزینه و زمانبر مانند بازسازی یک ساختمان را انجام دهیم، باید تمام تلاش خود را انجام دهیم که تصمیمات اشتباهی در مورد این پروژه نگیریم. به این ترتیب حتماً نیاز داریم تا با افراد متخصص و با تجربه در این حوزه مشورت کنیم.

برای دریافت مشاوره باید به چند نکته توجه نماییم:

پیشنهاد می کنیم از مشاوره کاملاً رایگان کارشناسان شرکت آیریا استفاده نمایید

چنانچه قصد بازسازی مغازه، خانه، ویلا یا هر نوع ساختمان دیگری را دارید، پیشنهاد می کنیم شرکت بازسازی ساختمان آیریا، یکی از گزینه هایی باشد که از آنها مشاوره دریافت می نمایید. همکاران و کارشناسان مجموعه آیریا، با سالها تجربه در مدیریت و اجرای پروژه های بازسازی ساختمان های متعارف، می توانند بخوبی شما را برای تصمیم گیری درست در روند پروژه بازسازی مورد نظرتان راهنمایی نمایند. حتی اگر نتیجه این مشاوره، تصمیم شما براین باشد که با شخص یا مجموعه دیگری برای بازسازی مورد نظرتان همکاری نمایید، بازهم باعث خوشحالی ما خواهد بود که توانسته باشیم در حوزه تخصصمان، اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار داده باشیم. در هر صورت لازم به ذکر است که این مشاوره بازسازی اولیه، کاملاً رایگان خواهد بود. چنانچه تصمیم به دریافت مشاوره از مجموعه ما نمودید، می توانید یکی از روشهای ازتباطی ما را از بخش “تماس با شرکت آیریا” انتخاب نموده و با مجموعه ما تماس بگیرید. همکاران ما، به بهترین شکل ممکن، شما را راهنمایی خواهند نمود.
اگر محتوای این صفحه برای شما مفید بوده است، لطفاً آنرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.