طراحی داخلی منزل

طراحی داخلی منزل

یکی از حوزه های تخصصی فعالیت ما در شرکت آیریا، طراحی داخلی ساختمان و طراحی معماری انواع فضاها با کاربریهای متفاوت است. طراحی داخلی منزل، یکی از متداولترین نوع پروژه هایی است که توسط تیم طراحی حرفه ای مجموعه آیریا، انجام می شود.

اگر تصمیم به طراحی معماری یا داخلی منزل خود دارید، پیشنهاد می کنیم. نمونه کارهای مسکونی طراحی و اجرا شده شرکت آیریا را در بخش نمونه کارهای ما در سایت آیریا مشاهده بفرمایید.

[ طراحی داخلی منزل ]

خدمات شرکت آیریا برای طراحی داخلی منزل شما

در این بخش، خدماتی که شرکت آیریا برای طراحی داخلی خانه شما ارائه میدهد را نام برده ایم. در ادامه مطالب این صفحه، این خدمات را یک به یک برای شما توضیح می دهیم.

[ طراحی داخلی منزل ]

1- بازدید و بررسی حضوری منزل شما توسط طراح:

زمانی که برای طراحی داخلی خانه خود با مجموعه آیریا تماس بگیرید، درصورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما بصورت حضوری محل خانه شما را بررسی نمایند، این بازدید بصورت کاملاً رایگان انجام می شود.

به این ترتیب کارشناسان شرکت آیریا در روز و ساعتی که مورد موافقت شما باشد، از محل منزل شما بازدید خواهند کرد. هدف از این بازدید، بررسی موانع و محدودیتهای طراحی و اجرایی خانه شما است.

از طرف دیگر، طراح یا مدیر طرح پروژه منزل شما، با بازدید حضوری، دید بسیار بهتری از فضای پروژه بدست آورده و آنرا به تیم طراحی منتقل خواهد کرد.

2- اندازه گیری و برداشت نقشه خانه شما:

همکاران ما در زمان بازدید و یا بعد از آن، خانه شما را بطور کامل اندازه گیری و ثبت می نمایند. اینکار با استفاده از ابزار اندازه گیری دقیق و روشهای تخصصی انجام می شود. به این ترتیب نقشه وضع موجود خانه شما بدرستی و با دقت کافی بدست می آید و آماده می شود.

آماده کردن نقشه وضع موجود منزل شما، هم به تیم طراحی برای طراحی دقیق خانه شما کمک می کند. هم تشخیص محل ستونها، دیوارهای سازه ای، داکتهای تأسیساتی و محل عبور تأسیسات برای کارشناسان اجرایی ما بسیار دقیقتر و قابل اعتمادتر خواهد بود.

این موضوع، یعنی تهیه نقشه وضع موجود ملک یا ساختمانی که منزل شما در آن قرار دارد چه در شرایطی که قصد بازسازی خانه خود را داشته باشید و چه در صورتی که قصد ساخت آن را از ابتدا داشته باشید، بسیار مهم است. بنابراین حتماً نقشه های وضع موجود منزل شما را تهیه خواهیم کرد.

نقشه بازسازی منزل
نقشه بازسازی منزل

3- بررسی نظر، سلیقه و هدف شما از طراحی داخلی منزلتان:

برای انجام طراحی داخلی خانه شما، مهمترین موضوع، نظر، سلیقه و هدفی است که شما و اعضای خانواده شما از این تغییر دکوراسیون یا طراحی منزلتان دارید. وظیفه مجموعه ما بعنوان افراد متخصص این است که تمام این خواسته ها و سلایق شما را در چهارچوب و استانداردهای تخصصی معماری و معماری داخلی منزل، قرار دهند.

همکاران ما در زمان بازدید از محل خانه شما و یا پس از آن، بصورت فرم درخواست طراحی، یکسری سؤالات در مورد نظر شما در رابطه با طرح خانه تان خواهند پرسید. برای رسیدن به طرحی که دقیقاً همان خواسته و سلیقه شما باشد، به این اطلاعات نیاز خواهیم داشت.

[ طراحی داخلی منزل ]

4- ارائه مشاوره کاملاً رایگان به شما:

پس از آنکه بازدید از خانه شما، برداشت دقیق نقشه وضع موجود آن و دریافت نظرات شما در مورد طرح خانه تان انجام شد، کارشناسان مجموعه ما، تمام اطلاعات بدست آمده را بررسی و آنالیز می نمایند.

در نهایت، نتیجه بررسی های کارشناسان ما بصورت یکسری پیشنهاد، طرح و اطلاعات مهم به شما ارائه می شود.

این اطلاعات به شما برای تصمیم گیری درست در مورد طراحی منزلتان کمک بسیار زیادی خواهد کرد. همچنین در این جلسات مشاوره می توانید تخصص و تسلط همکاران ما را در مورد پروژه خودتان بررسی کرده و بسنجید.

به این ترتیب پس از بررسی شرایط و تخصص ما با سایر افراد و شرکتها، ممکن است شرکت دکوراسیون داخلی آیریا گزینه انتخابی نهایی شما برای طراحی داخلی منزل شما باشد.

طراحی داخلی نشیمن و سالن غذاخوری

5- تعیین نوع طرح ها و نقشه های مورد نیاز خانه شما:

پس از بازدید از خانه شما، جلسات مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات و نظر شما، باید مشخص کنیم که چه نوع نقشه و طرحی برای طراحی داخلی خانه شما یا تغییر دکوراسیون خانه شما نیاز است.

انواع نقشه ها و طرح هایی که می تواند برای منزل شما آماده و ارائه شود را تیم طراحی شرکت آیریا برای شما انجام می دهد. بسته به نوع پروژه طراحی منزل شما، یک یا چند مورد از این طرح ها و نقشه ها، می تواند برای طراحی منزل شما لازم باشد. این طرح ها و نقشه عبارت است از:

 • طراحی نقشه معماری خانه شما
 • طراحی داخلی سه بعدی منزل شما
 • نقشه های فاز ۲ معماری (نقشه های جزئیات اجرایی معماری)
 • نقشه های اجرایی
 • نقشه سازه ای خانه ویلایی شما
 • نقشه تأسیسات مکانیکی و برقی خانه شما

6- هزینه طراحی داخلی منزل شما رایگان است یا نه؟

در این مرحله، هزینه طراحی داخلی خانه شما را به شما اعلام خواهیم کرد. این طراحی هم می تواند رایگان باشد و هم می تواند برای شما هزینه داشته باشد.
در تمام پروژه های شرکت آیریا، اگر پس از طراحی، اجرا و ساخت طرح ها نیز به شرکت آیریا سپرده شود، طراحی های مربوط به آن پروژه بطور کاملاً رایگان برای کارفرمای پروژه انجام می شود.
به این ترتیب اگر پس از بررسی نمونه کارها و تخصص تیم طراحی و اجرایی شرکت آیریا و مقایسه با سایرین، به این نتیجه رسیدید که می توانید طراحی و اجرای پروژه خود را بطور کامل به مجموعه ما بسپارید، تمام مراحل طراحی منزل شما بصورت کاملاً رایگان توسط تیم طراحی داخلی آیریا برای شما انجام خواهد شد.
برای این منظور در شروع کار، یک قرارداد مدیریت پیمان بین شما و مجموعه ما بسته می شود. در این قرارداد ذکر می شود که کل طراحی های مورد نیاز منزل شما بصورت رایگان توسط شرکت آیریا انجام خواهد شد.
همچنین دستمزد مجموعه ما بعنوان مجری پروژه شما، بین ۷ تا ۲۵ درصد کل هزینه ساخت و اجرای طرح خانه شما تعیین می شود. این درصد برای پروژه های بزرگتر کمتر و برای پروژه های کوچکتر بیشتر خواهد بود.
در شرایطی که قرار باشد اجرای طرح خانه خود را به هر دلیلی به شخص یا شرکت دیگری بسپارید، هزینه طراحی منزل شما توسط همکاران ما محاسبه شده و خدمت شما اعلام خواهد شد.

استاندارد طراحی داخلی
[ طراحی داخلی منزل ]

7- قرارداد طراحی داخلی منزل شما را بصورت استاندارد تنظیم کرده و به شما ارائه می دهیم:

بعد از آنکه مشاوره ها به شما ارائه شد، مشخصات کلی طراحی منزل شما تعیین شد و قیمت و شرایط اعلام شده برای طراحی مورد قبول شما بود، یک قرارداد کامل براساس شرایطی که مورد موافقت شما بوده است، تنظیم شده و بین شما و مجموعه ما بسته خواهد شد.
این قرارداد می تواند تنها یک قرارداد طراحی باشد و یا یک قرارداد کامل طراحی و اجرای معماری. در هر صورت، همه جزئیات در قرارداد ذکر می شود.

8- طراحی داخلی منزل شما با کیفیت بسیار عالی:

در این مرحله از خدمات ما به شما، زمانی که بطور کامل پس از دریافت اطلاعات، مشاوره رایگان و مقایسه مجموعه ما با سایر گزینه ها، به این نتیجه رسیدید که تیم طراحی ما برای انجام پروژه شما مناسب است، کار طراحی خانه شما آغاز می شود.
در این مرحله، تیم طراحی باتجربه و متخصص شرکت آیریا، براساس شرایط خانه شما، سلیقه و نظر شما، تمام تلاش خود را خواهند کرد تا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی داخلی ممکن را برای خانه شما انجام دهند.

همچنین در تمام طول مراحل طراحی، کنترل خواهیم کرد که طرحی که برای منزل شما آماده می شود بطور کامل قابل اجرا باشد.
به شما این تعهد را می دهیم که روند طراحی منزل شما تا جایی که دقیقاً به طرح مورد نظر و مورد پسند شما برسیم، ادامه خواهد داشت.

طراحی داخلی ورودی ساختمان
طراحی داخلی ورودی ساختمان

9- تا چندین مرتبه می توانید طراحی خانه خود را اصلاح نمایید:

مهمترین قسمت کار ما در طراحی داخلی منزل شما این است که بتوانیم در نهایت دقیقاً به طرحی برسیم که هدف شما از طراحی منزلتان بوده است.
پس از آماده شدن طرح اولیه خانه شما، باید بهمراه تیم طراحی ما، طرح اولیه ای که برای خانه تان آماده شده است را بررسی نمایید. در این بررسی تغییراتی که مورد نظرتان است را به همکاران ما اعلام می نمایید.

پس از آنکه مشخص نمودید که چه بخشهایی از طرح را دوست دارید و چه بخشهایی با سلیقه شما همخوانی ندارد، همکاران ما بار دیگر طرح شما را براساس نظراتی که عنوان نموده اید، تغییر میدهند. پس از اعمال تغییرات بار دیگر، طرح خانه شما برای بررسی به شما ارائه می شود.
این روند ارائه طرح توسط تیم طراحی ما و اصلاح آن براساس نظرات شما تا جایی که در نهایت به طرحی برای خانه شما برسیم که دقیقاً همان چیزی باشد که شما انتظار داشته اید، ادامه خواهد داشت.
البته معمولاً در قراردادها باید یک چهارچوبی برای این بازبینی ها و اصلاح طرح تعیین شود. این چهارچوب و دفعات بازبینی طرح ها معمولاً به گونه ای تعیین می شود که قطعاً قبل از آن شما به طرح نهایی مورد پسند خود رسیده باشید. معمولاً در قرار دادها این دفعات بازبینی بین ۳ تا ۵ بار تعیین می شود.

اما در هرصورت همانطور که قبل تر اشاره کردیم، متعهد هستیم تا این تغییرات تا جایی که شما به طرح مورد پسندتان برسید، ادامه داشته باشد.

[ طراحی داخلی منزل ]

10- برای آخرین بار طرح نهایی منزل شما از نظر اجرایی بودن، کنترل می شود:

همواره این توصیه را به مراجعین و مشتریان خود می کنیم که طراحی داخلی منزل خود را به شخص یا مجموعه ای بسپارند که تخصص و تجربه کافی در اجرای طرح های ساختمانی نیز داشته باشند.
اینکه یک طرح بسیار زیبا و دقیقاً مطابق نظر و خواست شما بر روی کاغذ یا در نرم افزار به شما تحویل داده شود درحالی که نمی توانید آنرا دقیقاً به همان شکل اجرا کنید، به معنی هدر رفتن پول و زمان شما است.
بنابراین طراحی که خانه شما را طراحی مینماید یا نفراتی در تیم طراحی که قرار است طراحی خانه شما را انجام دهند، باید قطعاً در اجرای طرح های معماری، ساختمانی، بازسازی و دکوراسیون داخلی تجربه و تسلط کافی داشته باشند.
تیم طراحی شرکت آیریا تسلط کافی در اجرای پروژه های دکوراسیون داخلی، بازسازی و ساختمانی دارند. اما بازهم در کنار تیم اجرایی مجموعه آیریا، بصورت کاملاً هماهنگ طرح ها را کنترل و بررسی می نمایند.

اگر هر بخشی از طرح منزل شما امکان اجرا نداشته باشد، کارشناسان اجرایی مجموعه ما، آنرا به تیم طراحی اعلام می نمایند تا در نهایت، طراح ها بصورت استاندارد و کامل به دست شما برسد.
تمام طرح هایی که به شما ارائه می شود، بطور کامل براساس محدودیتهای منزل شما و محدودیتهای اجرایی کنترل شده است. به این ترتیب با خیال راحت می توانید مطمئن باشید که این طرح ها بطور کامل قابل اجرا خواهند بود.

برای دریافت مشاوره رایگان با مجموعه ما تماس بگیرید:

توصیه میکنیم اگر قصد طراحی فضاهای مسکونی مانند طراحی داخلی منزل و ویلا یا طراحی فضاهای غیر مسکونی مانند طراحی داخلی مغازه، فروشگاه، شرکت یا سایر فضاهای مشابه را دارید، پیش از هر تصمیم گیری، از طریق یکی از روشهای تماس با شرکت ما، از مشاوره کاملاً رایگان طراحی داخلی که کارشناسان ما در اختیار شما قرار خواهند داد استفاده نمایید.
همچنین همانطور که قبلتر اشاره کردیم، حتماً پیش از طراحی منزل خود، با بیش از یک فرد یا شرکت طراحی داخلی متخصص مشورت نمایید. پس از این جلسات مشاوره رایگان، بین این گزینه ها بررسی و مقایسه کافی را انجام داده و بعد از آن، گزینه مناسب بعنوان طراح داخلی و مجری خانه خود را انتخاب نمایید.
پیشنهاد می کنیم نمونه کارهای طراحی داخلی شرکت آیریا را در بخش نمونه کارهای ما بررسی بفرمایید. تیم طراحی معماری شرکت آیریا می تواند پروژه طراحی منزل شما را با بهترین کیفیت ممکن مطابق نمونه کارهای قبلی ما، همانطور که شما انتظار دارید، طراحی و اجرا نماید.

اگر محتوای این صفحه برای شما مفید بوده است، لطفاً آنرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

2 پاسخ

  1. سلام
   بله سبکهای ایرانی اسلامی میتونن بسیار حس گرم و دوستانه ای به فضا بدن. البته انتخاب نهایی سبک طراحی داخلی هر فضایی بعهده مالک هستش و ما فقط میتونیم بهشون این سبکهارو پیشنهاد بدیم. در هرصورت اگر کارفرمایی این سبکرو انتخاب کنن، حتماً طرحهای بسیار جذابی میشه در چهارچوب این سبک براشون طراحی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.