طراحی داخلی رستوران دیاکو در خیابان نیاوران تهران

توضیحات کامل این پروژه در انتهای صفحه قابل مشاهده می باشد

مشخصات پروژه:

مدیر طرح پروژه طراحی داخلی رستوران دیاکو در خیابان نیاوران تهران: آقای مهندس سادات – شرکت دکوراسیون داخلی آیریا

طراح پروژه: خانم مهندس زهره رنج پور _ شرکت دکوراسیون داخلی آیریا

سبک طراحی: لافت

رنگ غالب طراحی: آبی، سفید، قهوه ای

متراژ فضا: ۱۹۸ متر مربع

موقعیت قرار گیری: طبقه همکف

کف: پارکت

دیوارها: بنایی

سقف:

متریال های اصلی مورد استفاده: رنگ روغن، سرامیک طرح پارکت، گچ، آجر نما، چوب

 

ویژگیهای طراحی داخلی رستوران دیاکو در خیابان نیاوران تهران:

از آنجایی که بنای ساختمان نوساز است نیازی به بازسازی ساختمان و هماهنگی طرح های رستوران با فرآیند بازسازی کل بنا نبوده است. بنابراین از همان ابتدا در شروع فرآیند طراحی، میبایست پلان معماری رستوران مشخص می شد. به این معنی که بخشهای مربوط به آشپزخانه، بخش کارکنان، صندوق و در نهایت فضای اصلی رستوران میبایست جانمایی می شد.

یک نکته مثبت درباره فضایی که قرار بود برای این رستوران طراحی شود، راهرو و بالابر برای دسترسی به طبقه زیر زمین و پارکینگ رستوران بوده است. بنابراین دو راه ورود و خروج به فضای رستوران وجود داشت.

یکی درب اصلی ورودی رستوران که مستقیم به خیابان اصلی باز میشد. دیگری هم راه پله و بالابری که در بخش میانی رستوران، به سمت زیر زمین و پارکینگ رستوران دسترسی داشته است.

با توجه به وجود این دو ورودی و خروجی، تصمیم گرفته شد، تا از ورودی که در میانه رستوران قرارداشت و به زیرزمین راه داشت، بعنوان محل عبور و مرور پرسنل و تخلیه و بارگیری لوازم مورد نیاز رستوران استفاده شود. و ورودی اصلی رستوران بطور کامل به ورود و خروج مشتریهای رستوران اختصاص داده شد.

چنین ویژگی ، کمک کرده است تا بتوان پلان معماری رستوران را به دو بخش مجزا از هم تقسیم نمود. درنتیجه در طراحی داخلی رستوران دیاکو در خیابان نیاوران تهران، نیمه انتهایی پلان رستوران که در نیم طبقه بالا نیز قرار میگیرد، به آشپزخانه رستوران، فضای کارکنان و صندوق اختصاص داده شده است.

نیمه دیگر پلان رستوران که در قسمت جلویی قرار دارد نیز، برای فضای اصلی رستوران درنظر گرفته شده است. از ۲۰۰ مترمربع فضایی که برای کل رستوران در اختیار بوده است، در حدود ۷۰ متر مربع آن به آشپرخانه، صندوق و بخش کارکنان اختصاص یافته است.

انتخاب سبک طراحی داخلی رستوران دیاکو در خیابان نیاوران تهران:

پس از بررسی نظر و سلیقه کارفرما و مشخص کردن نوع مشتریانی که قرار است رستوران با توجه به سلیقه آنها طراحی شود، سبک لافت بعنوان سبک طراحی داخلی رستوران دیاکو در خیابان نیاوران تهران، انتخاب شد.

سقف بلند، دوبلکس بودن فضا، هدف صاحب رستوران از ایجاد یک فضای گرم، آرامش بخش و در کنار آن مدرن و شیک، باعث شد تا انتخاب ما برای طراحی این رستوران، سبک لافت باشد.

همانطور که براساس خصوصیات این سبک میایست طراحی می شد، تلاش شده است تا سقف بلند، بخوبی با استفاده از المانهای عمودی، ستونها و آویزهای کشیده، بیشتر به چشم بیاید. از طرف دیگر از آجر نما نیز بعنوان یکی از ویژگیهای سبک لافت در طراحی این رستوران استفاده شده است. برای مدرن تر دیده شدن فضا، رنگ این آجرها سفید انتخاب شده است.

این آجرها در المانهای به شکل طاق بکار رفته است تا حس صنعتی بودن و از طرف دیگر قدیمی و با اصالت بودن را در فضا ایجاد نماید.

برای گرم تر و صمیمی تر شدن فضا، از چوب در نمای انتهایی رستوران و برخی مبلمانها نیز استفاده شده است. از استیل، فلز و شیشه در مبلمان و مجسمه های بکار رفته در طراحی رستوران نیز برای اضافه کردن حس مدرن در سبک لافت استفاده شده است.

پنجره های بلند:

یکی دیگر از خصوصیات سبک لافت، استفاده از پنجره های بلند قدی می باشد. سقف بلند فضا بخوبی این امکان را ما داده است تا از این نوع پنجره ها استفاده نماییم.

در کنار این خصوصیت، فضای باز مقابل رستوران حتی با وجود نمای ساختمانها و خیابان مجاور، حس بسیار خوبی به بیننده می دهد. در روز، این پنجره های بلند باعث می شود تا نور بسیار خوبی وارد رستوران شود. در شبها نیز، نور ساختمانها و خودروها از فاصله نسبتاً دور، حس بسیار زیبایی برای افرادی که داخل رستوران هستند، ایجاد می نماید.

چنین ویژگی باعث شده است تا از فضای پشت پنجره ها، برای پذیرایی از مهمانانی که بصورت تکی یا حتی دو نفره برای صرف غذا به رستوران مراجعه می نمایند، بسیار ایده آل و پرطرفدار باشد.

انتخاب کفپوش مناسب برای رستوران:

در انتخاب جنس کفپوش رستورانها میبایست به محدودیتهای بهداشتی و نظافتی آنها توجه ویژه ای شود. کف رستورانها جزء بخشهایی است که دائماً در معرض آلوده شدن است. پس باید بطور دائم شست و شو و نظافت آن انجام شود. انتخاب کف پارکت، چوب، سنگها و سرامیکهای تزئینی با مقاومت پایین و امکان نظافت دشوار آنها، اصلاً برای رستوران مناسب نیست.

اما از طرف دیگر، انتخاب طرح پارکت برای کف رستوران، تا حد زیادی حس گرمی و راحتی بیشتری به فضا و دکوراسیون رستوران می دهد. بنابراین با توجه به این موضوع، تصمیم براین شد تا از سرامیکهای با طرح و رنگ پارکت برای طراحی داخلی رستوران دیاکو در خیابان نیاوران تهران استفاده شود. البته در زمان خرید این سرامیکها، باید جنس و مقاومت آنها بدقت بررسی شود تا مناسب فضایی مانند کف یک رستوران باشد.

ترکیب رنگ طراحی داخلی رستوران دیاکو در خیابان نیاوران تهران:

در طراحی این رستوران، از سبک آبی تیره، سفید، طلایی، رنگ استیل و نهایتاً رنگهای روشن و تیره چوب استفاده شده است. دلیل انتخاب این رنگها، پیروی از خصوصیات سبک لافت و نهایتاً دست پیدا کردن به یک فضای آرامش بخش، گرم، با اصالت و در کنار آن مدرن است.

مبلمان رستوران:

یک ویژگی جذاب در طراحی داخلی رستوران دیاکو در خیابان نیاوران تهران، انتخاب مبلمان متنوع است. این تنوع مبلمان چند خصوصیت مهم دارد. اول اینکه، افراد با سلایق مختلف می توانند محل نشستن خود را انتخاب نمایند. در نتیجه احساس راحتی بیشتری خواهند داشت.

از طرف دیگر، چنین خصوصیتی باعث می شود تا افراد یک مکان و محل نشستن مورد علاقه خود را به محل همیشگی برای صرف غذا در این رستوران انتخاب نمایند. بنابراین هر زمان بخواهند به این رستوران مراجعه نمایند، میز مورد علاقه خود را انتخاب خواهند کرد.

ایجاد چنین حسی در مشتریهای یک رستوران باعث می شود تا این افراد احساس تعلق بیشتری به فضای رستوران نمایند. در نتیجه به مشتریهای دائمی رستوران تبدیل می شوند.

نمونه کارهای بازسازی و طراحی داخلی دیگر شرکت آیریا:

پیشنهاد می کنیم سایر نمونه کارهای بازسازی و طراحی داخلی که توسط تیم طراحی و تیم اجرایی شرکت آیریا طراحی و اجرا شده است را با ورود به بخش “نمونه کارهای ما” در منوی سایت، مشاهده بفرمایید:

_  بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه طلا و سکه سهیل.

_  بازسازی و طراحی داخلی فروشگاه لباس تولیکا در میدان ونک تهران.

_  طراحی داخلی دفتر کار اداری و پذیرش مراجعین در خیابان کریمخان تهران.

_  طراحی داخلی کافی شاپ در خیابان مرزداران تهران.

_ بازسازی و طراحی داخلی لابی مجتمع مسکونی در منطقه سعادت آباد تهران

_ بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل مسکونی در خیابان منظریه تهران.

_ بازسازی و طراحی داخلی منزل مسکونی در خیابان توحید تهران.

برای دریافت مشاوره رایگان با همکاران ما تماس بگیرید:

اگر قصد راه اندازی رستوران دارید، پس قطعاً نیاز به طراحی داخلی، بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی رستوران مورد نظرتان را دارید. به شما پیشنهاد می کنیم، پیش از هر تصمیم گیری نهایی در رابطه با پروژه خود، با بیش از یک فرد یا شرکت دکوراسیون داخلی متخصص مشورت نمایید.

این جلسات مشاوره معمولاً بصورت رایگان در اختیار شما قرار داده می شود، بنابراین انجام آن قطعاً ضرری برای شما نخواهد داشت. از طرف دیگر اطلاعات و نکاتی که در این جلسات مشاوره بدست خواهید آورد، کمک می کند تا بتوانید تصمیمات درست تر و دقیقتری در رابطه با راه اندازی رستوران خود اتخاذ نمایید.

پیشنهاد می کنیم یکی از مجموعه های متخصصی که با آنها مشورت می نمایید، مجموعه آیریا باشد. این جلسات مشاوره بصورت کاملاً رایگان در اختیار شما قرار می گیرد. کارشناسان ما شما را با تمام جنبه های طراحی، بازسازی و دکوراسیون مورد نیاز رستورانتان و هزینه و مدت زمان حدودی اجرای آنها آشنا می کنند.

برای دریافت این مشاوره های رایگان، میتوانید از طریق شماره تلفن ۸۸۸۵۱۶۴۳-۰۲۱ و شماره واتس اپ و تلگرام ۰۹۳۵۲۴۴۱۱۳۷ با همکاران ما تماس گرفته و درخواست خودتان را ثبت نمایید. همکاران ما شما را بطور کامل راهنمایی خواهند نمود تا بتوانید بهترین مشاوره ممکن را دریافت نمایید.

اگر محتوای این صفحه برای شما مفید بوده است، لطفاً آنرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

2 پاسخ
 1. ترنم مالکی
  ترنم مالکی گفته:

  خیلی زیبا و دلبازه، مجسمه های داخل دیوار ایده خیلی قشنگیه. خسته نباشید.

  پاسخ
  • آقای مهندس سادات
   آقای مهندس سادات گفته:

   سلام
   ممنون از شما
   بله، کارفرما و خودمون هم خیلی این ایده و طرح مجسمه هارو دوست داریم.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .