هزینه ساخت آلاچیق فرشته

مقدمه مقاله:

معمولاً در پروژه های ساخت یا بازسازی ویلا یا خانه های ویلایی، آیتمی مانند ساخت آلاچیق هم وجود دارد. حتی در بازسازی مجتمعها و آپارتمانهای شیک هم در محوطه یا حتی روف گاردن، از آلاچیق استفاده می شود. بر همین اساس، تصمیم گرفته ایم تا هزینه ساخت آلاچیق فرشته که بخشی از یک پروژه بازسازی ساختمان در خیابان فرشته تهران بوده است را در این مقاله بررسی نماییم.

این پروژه مربوط به سال ۹۷ می باشد اما در زمان آماده سازی این مقاله تمام محاسبات و قیمتها براساس قیمت روز در نظر گرفته شده است. به این ترتیب مبالغ و قیمتهای محاسبه شده در این مقاله، مربوط به فروردین ماه ۱۳۹۹ می باشد. در زمان استفاده از مبالغ و مشخصات این مقاله باید به اختلاف قیمتها نسبت به فروردین ۱۳۹۸ تا زمان محاسبات جدید توجه شود.

نکته قابل توجه دیگر این است که هزینه ساخت آلاچیق سفارشی از قیمت خرید آلاچیق آماده بسیار بیشتر است. دلیل آنهم مشخص است. هزینه یک آیتم سفارشی که براساس ابعاد و اندازه ها و طرح مورد نظر ما ساخته شود، قطعاً بیشتر از هزینه خرید یک آیتم آماده با ابعاد و مشخصات نامشخص است.

گرانتر بودن اجناس سفارشی نسبت به اجناس آماده همواره در مورد تمام آیتمهای ساختمانی صادق است.

هدف از مطالعه این مقاله:

اگر قصد ساخت آلاچیق برای محوطه ویلا یا خانه ویلایی مورد نظرمان را داشته باشیم یا حتی بخواهیم در زمان بازسازی ساختمان، با اجرای روف گاردن، یک آلاچیق هم در آن فضا بسازیم، باید هزینه آنرا بتوانیم برآورد کنیم. با مطالعه این مقاله که در مورد هزینه ساخت آلاچیق فرشته که در بخش روف گاردن یکی از پروژه های شرکت آیریا قرار دارد، میتوانیم یک دید کلی از اجرا و ساخت آلاچیق بدست بیاوریم.

البته شکل، طرح و جنس متریالهای استفاده شده در هر نوع آلاچیقی کاملاً متفاوت خواهد بود. در زمان بررسی قیمت هر آلاچیقی باید به ابعاد، طرح و متریالهای استفاده شده در ساخت آلاچیق توجه شود.

در نهایت با توجه به این نکات و بررسی هزینه ساخت یک آلاچیق در این مقاله، میتوانیم با چند استعلام قیمت در رابطه با اجناس مختلف، هزینه ساخت آلاچیق مورد نظرمان را بدست بیاوریم.

تصویر شروع و پایان ساخت آلاچیق فرشته

مشخصات آلاچیق خیابان فرشته تهران

مشخصات تأثیر گذار بر روی هزینه ساخت آلاچیق فرشته تهران

این آلاچیق در ابعاد ۳*۴ متر مربع و با ارتفاع پایینترین بخش سقف ۲٫۵ متر و ارتفاع بالاترین بخش سقف یعنی ۳ متر ساخته شده است.

جنس اسکلت این آلاچیق از پروفیلهای آهنی میباشد. اسکلت اصلی از پروفیل ۱۴*۱۴ و بخش ستونهای پنجره ای، دیواره انتهایی، تیرهای سقف و کلاف کف آلاچیق تماماً از پروفیل ۴*۸ ساخته شده است.

علت استفاده از چنین پروفیلهای با ابعاد بزرگ و سنگینی تنها ظاهر آنها بوده است. وگرنه این ابعاد پروفیل حتی برای ساخت ساختمانها در شهرها و شهرستانهای کوچک هم استفاده می شود که البته کار درستی نیست. در هرصورت برای اینکه ظاهر آلاچیق بخصوص ستونها و تیرهای اصلی، مطابق طرح آن، شکل قوی و با گوشه های گردی داشته باشد، این سایز پروفیل انتخاب شده است.

از آنجایی که آلاچیق بر روی پشت بام ساخته شده است، باید بگونه ای عمل می شد که وزن آن بر روی کف پشت بام تقسیم شود. در غیر انصورت اگر وزن آلاچیق بصورت متمرکز بوسیله چهار ستون آن، به کف منتقل میشد، موزاییک و ایزوگام کف پشت بام بمرور شروع به خراب شدن می کرد.

به این ترتیب، هر چهار ستون آلاچیق بصورت یک کلاف مستطیلی به یکدیگر وصل و بوسیله پروفیلهای ۴*۸ به یکدیگر متصل شده اند. این پروفیلها هم برای انتقال وزن آلاچیق به کف پشت بام بصورت صفحه ای کمک کننده هستند و هم بعنوان سازه زیرین ترمووود کف آلاچیق استفاده شده اند.

تمام سقف، دیوار، کف و پنجره های چوبی آلاچیق از جنس ترمووود می باشند. بخش بزرگی از هزینه ساخت آلاچیق فرشته همین چوبها ترمال یا ترمو چوب یا ترمود ها می باشند.

بخش دیواره پشتی آلاچیق، بدلیل باد گیر بودن، از پشت بوسیله پشم سنگ عایق شده و روی آن با پنل سیمانی پوشانده شده است.

آیتمهای هزینه ساخت آلاچیق فرشته

آیتمهای هزینه ساخت آلاچیق فرشته تهران

قیمت پروفیلهای آهنی در هزینه ساخت این آلاچیق:

برای ساخت این آلاچیق، در حدود ۶۵۰ کیلوگرم پروفیل ۱۴*۱۴ با قیمت ۸۷۰۰ تومان برای هر کیلو گرم و در حدود ۱۳۵ کیلوگرم پروفیل ۴*۸ با قیمت واحد ۹۷۰۰ تومان برای هر کیلوگرم، استفاده شده است. همچنین ۶ ورق آهنی ۲ میلیمتر به وزن کلی ۱۹۲ کیلوگرم به قیمت واحد ۸۵۰۰ تومان برای هر کیلوگرم نیز استفاده شده است.

به این ترتیب، مجموع هزینه پروفیلهای آهنی در ساخت آلاچیق فرشته، حدود ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می باشد.

دستمزد آهنگری برای ساخت این آلاچیق:

مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بعنوان دستمزد آهنگری در ساخت این آلاچیق در نظر گرفته شده است.

قیمت ترمووود در هزینه ساخت آلاچیق فرشته:

در این پروژه مجموعاً ۳۰ متر مربع ترمووود با ضخامتهای متفاوت برای سقف، کف، دیوار و چوبهای چهارتراش زیرسازی بعلاوه ۴ پنجره چوبی از جنس ترموود استفاده شده است. مجموع هزینه این آیتمها از جنس ترمووود بعلاوه هزینه نصب و اجرا، ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است.

قیمت شیشه سکوریت در سه سمت آلاچیق:

در حدود ۳۵ متر مربع شیشه سکوریت (یا در اصطلاح درست تر آن شیشه ترمال یا حرارت دیده) در سه دیواره این آلاچیق در ۱۵ لت (بخش) اجرا شده است. بخش ورودی آلاچیق بصورت ریلی و با قابلیت جمع شدن ۴ لت در مقابل لت انتهایی اجرا شده است. تصاویر مربوط به این آلاچیق را میتوانید در صفحه نمونه کار “طراحی و ساخت آلاچیق در منطقه فرشته تهران” مشاهده بفرمایید.

در نهایت مجموع هزینه این شیشه ها بعلاوه یراق آلات آنها و هزینه نصب آنها، به مبلغ ۶ میلیون تومان به هزینه ساخت آلاچیق فرشته اضافه شده است.

آیتم برق و روشنایی در هزینه های ساختم این آلاچیق:

مجموع دستمزد سیمکشی برق و روشنایی و تجهیزات مربوط به آن، به مبلغ ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به هزینه های ساخت این آلاچیق افزوده شده است.

اجرای ضد زنگ و نقاشی استراکچر فلزی آلاچیق:

برای اجرای چند مرحله ضد زنگ و پس از آن نقاشی کل استراکچر فلزی آلاچیق، مبلغ ۹۰۰ هزار تومان همراه با هزینه جنس در نظر گرفته می شود.

اجرای ایزوگام سقف آلاچیق:

مبلغ ۵۰۰ هزار تومان نیز بعنوان دستمزد همراه با جنس برای اجرای ایزوگام سقف آلاچیق در نظر گرفته شده است.

هزینه بار و پیک در هزینه ساخت آلاچیق فرشته:

مبلغ ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای هزینه پیک یا بار تمام آیتمها اعم از آیتمهای فولادی، ترمووودها، شیشه ها و سایر لوازم باید در نظر گرفته شود.

هزینه مربوط به نیروی کارگری و مبالغ جانبی:

برای دستمزد نیروی کارگری پروژه بهمراه هزینه صبحانه و ناهار نیروهای روزدمزد، بعلاوه هزینه خرید لوازم جانبی مانند چسب، پیچ و …، مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته می شود.

هزینه لوازم و مبلمان داخل آلاچیق:

برای خرید تلویزیون، اسپلیت، مبلمان، پرده، شومینه برقی، مجموعاً مبلغی در حدود ۱۷ میلیون تومان به هزینه ساخت این آلاچیق افزوده می شود. این هزینه ها شامل هزینه نصب هم می باشد.

جمعبندی هزینه ساخت آلاچیق فرشته:

با جمع بستن مبالغی که برای آیتمهای مختلف در بالا بیان شده، مبلغ کل هزینه ساخت آلاچیق فرشته بدون در نظر گرفتن هزینه خرید مبلمان و لوازم داخل آلاچیق حدود ۴۱ میلیون ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود. درحالی که بعلاوه هزینه مبلمان و لوازم مربوطه، مبلغ کل تمام شده برای این آلاچیق، حدود ۵۸ میلیون ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

در ضمن باید توجه شود که این مبالغ، تنها هزینه خالص ساخت این آلاچیق است. اگر آلاچیق با مدیریت مالک آن ساخته شود، هزینه اضافی وجود نخواهد داشت. اما در صورتی که قرار باشد، پیمانکار دیگری مسئول ساخت و اجرای این آلاچیق باشد، قطعاً سود یا دستمزد اجرای این آلاچیق نیز باید به هزینه های آن برای مالک افزوده شود.

در نهایت اگر تصمیم داشته باشیم از محاسبات هزینه این آلاچیق، برای برآورد هزینه آلاچیق مورد نظرمان استفاده نماییم، باید به طرح آلاچیق، جنس متریالهای آن، تاریخی که مبالغ براساس قیمت روز آن یعنی فروردین ۹۹، تعیین شده است و ابعاد آلاچیق که ۳*۴ میباشد، توجه داشته باشیم.

همچنین درصورتی که قصد محاسبه هزینه بازسازی خانه، ساختمان، ویلا یا هر فضای دیگری را داشته باشید، مقالات مشابه دیگری که در مورد هزینه پروژه های دیگر شرکت آیریا آماده شده و در سایت آیریا منتشر شده است را مطالعه بفرمایید.

بعنوان نمونه ای از این دسته مقاله ها، میتوان مقاله “هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران” را نام برد که هزینه های مربوط به بازسازی یک واحد آپارتمانی را بیان کرده است.

لطفاً نظرات یا تجربیات خود را در رابطه با ساخت این آلاچیق در بخش دیدگاه ها ثبت نمایید:

لطفاً اگر نظر یا تجربه مشابه هزینه ساخت آلاچیق فرشته که در این مقاله بررسی شد دارید، آنرا در بخش دیدگاه ها ثبت نمایید تا سایر دوستانی که این مطلب را مطالعه میفرمایند این این نکات و تجربیات مثبت، استفاده نمایند.

در نهایت هم اگر قصد بازسازی ساختمان، ویلا، خانه، یا هر فضای مشابه دیگری را دارید، پیشنهاد میکنیم از مشاوره بازسازی رایگانی که کارشناسان متخصص شرکت بازسازی آیریا، در اختیار شما قرار میدهند استفاده نمایید. این مشاوره ها بصورت تلفنی، آنلاین و حتی حضوری به شما ارائه می شود.

برای دریافت مشاوره بازسازی مورد نظرتان، میتوانید از طریق تماس با شماره تلفن ۸۸۸۵۱۶۴۳-۰۲۱ یا شماره واتس اپ و تلگرام ۰۹۳۵۲۴۴۱۱۳۷، با همکاران ما تماس گرفته و درخواست مشاوره خود را ثبت نمایید.

موفق باشید …

اگر محتوای این صفحه برای شما مفید بوده است، لطفاً آنرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.