هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران

مقدمه مقاله:

برای بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی هر آپارتمان یا ساختمانی، یکی از اولین کارها برآورد هزینه بازسازی آپارتمان یا ساختمان مورد نظر و اجرای دکوراسیون داخلی آن است. اگر تجربه یا تخصص کافی در مورد پروژه های مشابه نداشته باشیم، نیاز است تا هزینه های پروژه هایی که به پروژه مورد نظر ما شباهت دارند را بررسی نماییم. بعنوان یک مثال کامل، در این مقاله هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران را بررسی خواهیم کرد.
ابتدا پیشنهاد میکنیم تصاویر مربوطه به پروژه “بازسازی و طراحی داخلی منزل مسکونی در خیابان توحید تهران” را در بخش نمونه کارهای طراحی داخلی و بازسازی شرکت آیریا مشاهده بفرمایید. در صفحه اختصاصی این نمونه کار، میتوانید تصاویر قبل و بعد از طراحی این پروژه را مشاهده بفرمایید. تا در ادامه با دید بهتری توضیحاتی را که در این مقاله، در مورد هزینه های بازسازی و اجرای دکور این منزل مسکونی بیان می شود را بررسی فرمایید.
در بخش بعدی، شرایط تأثیرگذار این پروژه بر روی هزینه اجرای آن بیان می شود. در ادامه، بخشهای مختلف اجرایی این پروژه را توضیح خواهیم داد. در بخش آخر این مقاله نیز هر یک از آیتمهای مربوط به هزینه های این پروژه را یک به یک مرور خواهیم کرد.
نکته قابل توجه، تاریخ برآورد هزینه های این پروژه است. تمام هزینه ها و مبالغ اعلام شده در این مقاله، مربوط به قیمتهای بهمن ماه ۱۳۹۸ میباشد. بنابراین اگر قصد استفاده از مبالغ و محاسبات این پروژه را داشته باشیم، باید حتماً افزایش قیمتهای بهمن ماه ۹۸ تا تاریخی که قصد انجام برآورد هزینه پروژه خودمان را داریم، را نیز در محاسباتمان در نظر داشته باشیم.

هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران

هدف از بررسی هزینه بازسازی خانه در خیابان سیمرغ تهران:

با مطالعه و بررسی هزینه بازسازی و دکوراسیون در این پروژه، می توانیم دید خوبی از هزینه انواع طرح های دکوراسیون و آیتمهای بازسزای مختلف بدست بیاوریم. بعنوان مثال در این پروژه قرار است در رابطه با اجرای پارکتهای چوبی صحبت کنیم. بنابراین حدود هزینه و آتمهای هزینه بر این نوع اجناس و طرح ها را خواهیم شناخت.
از طرف دیگر آیتمهای بازسازی و ساختمای دیگر پروژه شامل تخریب، نقاشی، اجرای تأسیسات و … نیز با بررسی مقاله هایی که در رابطه با هزینه پروژه های مختلف در سایت آیریا منتشر شده است، برای ما مشخص خواهند شد.
در نهایت، اگر پروژه بازسازی و دکوراسیون داخلی مورد نظر ما، در هر بخشی، شباهتهایی با این پروژه داشته باشد، بررسی هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران بعنوان یک پروژه مشابه، کمک میکند تا بتوانیم هزینه پروژه مورد نظر خودمان را با دقت بیشتری محاسبه نماییم. بررسی مقالات مربوط به مشخصات یا هزینه های پروژه های مختلف، در واقع یک نوع کسب تجربه در مورد این پروژه ها می باشد.

ویژگیهایی تأثیرگذار بر روی هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران

این واحد مسکونی به متراژ ۱۱۰ متر مربع، دارای دو اتاق خواب، یک سرویس بهداشتی و یک حمام میباشد. در طبقه چهارم یک ساختمان پنج طبقه کاملاً مسکونی واقع می باشد. این ساختمان در محدوده خیابان توحید و در انتهای یک کوچه بن بست با عرض مناسب قرار دارد که از نظر تخلیه و بارگیری نخاله، مصالح و بارهای دیگر پروژه بسیار مناسب است.
ساختمان نوساز است و به همین دلیل حساسیت همسایه ها برروی آسیب دیدن مشاعات ساختمان بسیار زیاد است. از طرف دیگر امکان استفاده از آسانسور برای حمل بارهای نخاله و مصالح ساختمانی وجود ندارد و میبایست تمام این آیتمها از طریق راهپله بوسیله نیروهای کارگری منتقل شود.
مانع دیگری که در تمام پروژه های بازسازی مسکونی وجود دارد، ساعات کاری پروژه است. همچنان ساعت کاری در این پروژه میبایست براساس هماهنگی های انجام شده با همسایه ها تغییر نماید. براساس روند کاری معمول شرکت آیریا و برای برآورد هزینه این پروژه، شروع عملیات بازسازی در ساختمانهای مسکونی معمولاً بعد از ساعت ۹ صبح، تعطیلی ظهر پروژه معمولاً ۲ ساعت و نهایتاً با دو ساعت اضافه کاری در انتهای هر روز محاسبه می شود.

آیتمهای بازسازی در این پروژه

یکی از اصلی ترین اهداف مالک این پروژه، افزایش متراژ اتاق خواب مستر و سرویسهای بهداشتی بوده است. به این ترتیب برای این افزایش متراژ نیاز بوده است تا از فضای سالن کم شود. پس از بررسی های اولیه، بازدید از محل و کنترل حالتهای مختلف پلان معماری، تصمیم بر این شد تا به میزان ۸۰ سانتی متر، دیوار مشترک اتاق خواب مستر با سالن و دیوار مشترک سرویس بهداشتی با سالن، به سمت داخل سالن جابجا شود.
با این جابجایی دیوارهای جدا کننده، در حدود ۳٫۵ متر مربع به فضای اتاق خواب مستر و حدود ۲ متر مربع نیز به متراژ سرویسهای بهداشتی افزوده شده است. بنابراین با در نظر گرفتن افزایش طول راهرو اتاق خوابها، در حدود ۶ متر مربع از فضای سالن این واحد مسکونی کم شده است. فضای خالص باقیمانده برای سالن و آشپزخانه، مجموعاً ۸۴ متر مربع بوده است.
البته زیاد از حد کج بودن دیوار سالن که دیوار مشترک بین این واحد مسکونی و واحد مجاور آن است نیز، از مشکلاتی بود که مالک این واحد، قصد اصلاح آنرا داشت. اما با توجه به اینکه اصلاح دیوارهای جدا کننده بین واحدهای یک آپارتمان فقط در صورت بازسازی ساختمان یا بازسازی هر دو واحد بصورت همزمان ممکن است، قرار بر این شد تا در زمان طراحی داخلی سالن، برای این مشکل، راه حلی در نظر گرفته شود.
در بخش دیگر این پروژه، براساس نظر کارفرما، طراحی دکوراسیون داخلی سالن این واحد مسکونی براساس سبک تلفیقی نئوکلاسیک و اسکاندیناوی، توسط تیم طراحی داخلی شرکت آیریا، انجام شد. تصاویر مربوط به این طراحی ها را می توانید در صفحه این نمونه کار که در بخش مقدمه این مقاله معرفی نموده ایم مشاهده بفرمایید.

آیتمهای اجرایی مربوط به هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران:

• تخریب و جابجایی دیوار مشترک اتاق خواب مستر و سالن
• تخریب و جابجایی دیوار مشترک سرویس بهداشتی و سالن
• اصلاح مسیر و اجرای دوباره کانالکشی داکت اسپلیتها برای اجرای سقف صاف
• بازسازی کامل سرویسهای بهداشتی جابجا شده
• اجرای طرح دکوراسیون سالن در بخش دیوار تلویزیون، دیوار شومینه، قابهای دیواری، پارکت کف.
• جابجایی درب ضد سرقت.

آیتمهای مربوط به هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران

بررسی آیتمهای هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران

در این بخش در رابطه با هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران، با جزئیات کاملی صحبت خواهیم کرد. هزینه هر بخش از بازسازی آن و نهایتاً هر بخش از اجرای دکوراسیون داخلی سالن را بررسی خواهیم کرد.

تصویر نشیمن و شومینه برقی در طراحی داخلی و بازسازی منزل مسکونی در خیابان توحید تهران
تصویر آشپزخانه از کنار در بازسازی و طراحی داخلی منزل مسکونی در خیابان توحید تهران

دستمزد نیروهای کارگری در هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران:

در این پروژه برای بخش تخریب، جمع آوری و خروج نخاله، تخلیه و انتقال مصالح و لوازم مورد نیاز از طریق راه پله به داخل واحد و سایر کارهای جانبی، تعداد ۱۷ نفر-روز نیروی کارگری در نظر گرفته شده است. البته باتوجه به تعطیلی کار در طول روز بدلیل مسکونی بودن ساختمان، بطور متوسط هر روز دو ساعت اضافه کاری نیز باید برای هر نیروی کارگری در نظر گرفته شود.
مزد روزانه هر کارگر در بهمن ماه ۱۳۹۸ مبلغ ۱۰۰ هزار تومان و هر ساعت اضافه کاری ۱۲ هزار تومان، بوده است. به این ترتیب کل دستمزد نیروهای کارگری در این پروژه، برابر با ۱میلیون و ۹۰۰ هزار تومان می باشد.

هزینه حمل نخاله در این پروژه:

حمل دو سرویس نخاله یکی پس از پایان مرحله تخریب و دیگری در انتهای پروژه با قیمت ۱۴۰ هزار تومان برای هر سرویس، انجام می شود. به این ترتیب ۲۸۰ هزار تومان دیگر به هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران اضافه می شود.

هزینه خرید مصالح بنایی، گچکاری و کاشی کاری:

برای خرید مصالح سیمان، گچ، پودر سنگ، ماسه و سایر مصالح بنایی، چسب پودری و … مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان میبایست در نظر گرفته شود.

دستمزد گچکاری:

گچکاری در این پروژه محدود به دو سمت دیوار اتاق خواب مستر و یک سمت دیوار سرویس بهداشتی در سالن و نهایتاً لکه گیریهای مربوط به مسیر عبور لوله های برق و لکه گیری دیوار دور در ضد سرقت می باشد. بطور کلی مبلغ ۱ میلیون تومان بعنوان دستمزد کنتراتی برای اجرای گچکاریها و لکه گیریهای کل پروژه در نظر گرفته میشود.

هزینه خرید و نصب ابزارهای گچی آماده:

در تمام بخشهای سالن مطابق طرحها، قابهای دیواری و یک قاب سقفی بوسیله ابزارهای گچی آماده، میبایست اجرا شود. براساس طرح ها، در حدود ۱۶۰ متر طول ابزار ساده نیاز است. با درنظر گرفتن قیمت خرید و نصب متر طول این ابزارهای گچی آماده به مبلغ ۴۰ هزار تومان، میبایست جمعاً ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به هزینه های این پروژه اضافه شود.

مبلغ دستمزد بنایی در هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران:

در مجموع برای دیوارچینی دیوارها مشترک اتاق خواب و سروسی بهداشتی ها با سالن، سیمانکاری و شیب بندی کف سرویسها، نصب چهارچوبهای آهنی دربهای سرویسها و اتاق ها و نهایتاً لکه گیری و نصب فریم درب ضد سرقت مجموعاً ۵ استادکار بنا و ۵ نیروی کارگری وردست در نظر گرفته می شود.
به این ترتیب، براساس مزد روزانه هر استاد کار بنا به مبلغ ۲۵۰ هزار تومان و مزد روزانه نیروی کارگری به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان، مجموعاً مبلغ ۱میلیون و ۷۵۰ هزار تومان بعنوان دستمزد بنایی به لیست هزینه های پروژه خیابان توحید تهران اضافه می شود.

قیمت کناف کاری سقف سرویسها،راهرو اتاقها بو بخشی از دیوار شومینه:

با توجه به اینکه حجم کناف کاری این پروژه بسیار محدود است، این قسمت بصورت کنترات و دستمزد همراه با جنس، با مبلغ ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته می شود.

هزینه تأسیسات آب و فاضلاب در این پروژه:

با توجه به جابجایی تمام لوله ها و تأسیسات سرویسها پس از جابجایی، مبلغ ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بصورت کنترات و دستمزد همراه با جنس برای اجرای تأسیسات آب و فاضلاب و نصب شیر آلات این پروژه در نظر گرفته شده است.

هزینه اصلاح کانالکشی داکت اسپلیت در سالن:

مبلغ ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بابت اصلاح مسیر کانال کشی داکت اسپلیت در داخل سالن بصورت کنترات و همراه با جنس آن، در نظر گرفته شده است.

هزینه اجرای ایزوگام سرویسها:

براساس متراژ کم سرویسها، مبلغ ۸۰۰ هزار تومان برای اجرای ایزوگام کف سرویس بهداشتی و حمام همراه با جنس آن در هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون پروژه خیابان توحید تهران در نظر گرفته می شود.

دستمزد اجرای تأسیسات برقی در هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران:

برای اصلاح سیم کشی برق سرویسها و همچنین اصلاح سیمکشی برق سالن براساس طرح دکوراسیون آن بعلاوه نصب نهایی تجهیزات برقی و روشنایی، مبلغ ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بعنوان دستمزد همراه با اجناس مورد نیاز برای لوله کشی و سیم کشی برق، در نظر گرفته شده است.

هزینه نقاشی کل واحد همراه با جنس:

پس از بازسازی این واحد مسکونی و اجرای دکوراسیون آن، کل واحد نیاز به نقاشی خواهد داشت. به این ترتیب مبلغ ۵ میلیون تومان بعنوان هزینه نقاشی این واحد آپارتمان همراه با جنس در لیست هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران در نظر گرفته می شود.

هزینه خرید کاشی کف و دیوار سرویسها و سرامیک زیر کار اتاق خوابها:

مجموعاً در حدود ۴۰ متر مربع کاشی دیواری و ۷ متر مربع کاشی کف برای سرویسها و ۳۸ متر مربع سرامیک زیرسازی برای اتاق خوابها نیاز است. به این ترتیب مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای خرید این متراژ کاشی و سرامیک، در نظر گرفته شده است.

مبلغ دستمزد کاشی کاری در هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران:

برای اجرای کاشیکاری سرویسها و اجرای سرامیک زیر سازی لمینت کف اتاق خوابها، مبلغ ۳ میلیون تومان بصورت کنتراتی درنظر گرفته می شود.

قیمت خرید و اجرای پارکت چوبی کف سالن:

گرانقیمت ترین آیتم این پروژه، پارکت چوبی کف سالن است. هزینه خرید و اجرای آن بهمراه هزینه اجناس مورد نیاز مانند چسب، برای هر متر مربع این پارکت با اجرای جناقی یا هفت و هشت پارکت، مبلغ ۵۵۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. با این ترتیب با احتساب راهرو اتاقها، مجموعاً حدود ۸۷ متر مربع پارکت میبایست اجرا شود.
به این ترتیب قیمت پارکت چوبی کف سالن همراه با اجرای آن، ۴۸ میلیون تومان به هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران اضافه خواهد کرد.

هزینه خرید و نصب لمینت اتاق خوابها:

برای همسطح شدن کف اتاق خواب با کف سالن که قرار است پارکت چوبی با ضخامت حدود ۲٫۵ سانتیمتر اجرا شود، نیاز به اجرای زیرسازی سرامیکی و نهایتاً اجرای لمینت بر روی آن می باشد. هزینه خرید و نصب سرامیک زیر سازی در آیتمهای قبلی محاسبه شده است.
به این ترتیب در این مرحله هزینه خرید و اجرای لمینت کف اتاقها به متراژ ۳۵ متر مربع، براساس متر مربعی ۱۱۰ هزار تومان، در مجموع به مبلغ ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان به هزینه های پروژه خیابان توحید افزوده می شود.

آیتمهای کارهای چوبی در هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران:

آیتمهای کارهای چوبی این پروژه شامل ساخت کمدهای دیواری اتاق خوابها، دیوار تلویزیون، کوتاه کردن ارتفاع دربهای اتاق خوابها و نصب تمامی این آیتمها میباشد. مبلغ ۱۲ میلیون تومان بابت ساخت همراه با جنس، نصب و اصلاحات مورد نظر در آیتمهای چوبی در لیست هزینه های این پروژه در نظر گرفته می شود.

هزینه خرید و نصب شومینه برقی و هیزمهای دکوری داخلی دیوار:

هزینه اجرای حاشیه محل نصب شومینه و هیزمهای دکوراتیو، در بخشهای گچکاری و کناف کاری در نظر گرفته شده است. در این بخش، هزینه خرید شومینه، هیزمهای دکوراتیو، تجهیزات نصب شومینه و نهایتاً نصب شومینه، مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته می شود.

قیمت کابینت آشپزخانه:

مبلغ ۲۷ میلیون تومان برای کابینت آشپزخانه از جنس ام دی اف رنگ شده بسیار با کیفیت، با قیمت متر طول حدود ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، بهمراه صفحه روی کابینتی کوارتز با قیمت متر مربعی ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و صفحه روی جزیره از جنس چوب ترمو با روکش مقاوم در نظر گرفته می شود.

هزینه خرید هود، سینک و گاز در این پروژه:

مجموعاً مبلغ ۱۱ میلیون تومان به هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران برای خرید هود، سینک و گاز اضافه می شود.

هزینه صبحانه، ناهار و شام نیروهای روزمزد در پروژه خیابان توحید تهران:

مبلغ ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای هزینه تغذیه نیروهای روزمزد در پروژه تعیین می شود.

قیمت پرداخت شده برای بیمه حوادث پروژه بازسازی مورد نظر:

مبلغ ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بابت بیمه حوادث کل این پروژه در نظر گرفته می شود.

هزینه بار، کرایه و پیک در این پروژه:

مبلغ ۷۰۰ هزار تومان برای این آیتم، در هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران در نظر گرفته می شود.

مبالغ جانبی هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران:

مبلغ ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای هزینه های جانبی پروژه درنظر گرفته می شود.

دستمزد مدیریت و اجرای این پروژه بازسازی و دکوراسیون داخلی:

با جمع هزینه های تمام آیتمهای قبلی، هزینه کلی پروژه، بجز دستمزد مدیریت و پیمانکاری آن، ۱۴۳ میلیون تومان خواهد بود. در در نظر گرفتن نوع قرارداد این پروژه، بعنوان یک پروژه درصدی و در نظر گرفتن ۱۵ درصد بعنوان دستمزد پیمانکار، مبلغ نهایی دستمزد پیمانکار حدود ۲۱ میلیون تومان خواهد بود.

جمعبندی بررسی هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران:

با جمع مبالغ تمام آیتمهایی که در بخش قبلی برای هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران محاسبه کردیم مشخص می شود که هزینه نهایی پروژه، مبلغ ۱۶۴ میلیون تومان است. با بررسی دقیقتر مبالغ و هزینه های این پروژه این موضوع مشخص می شود که از این ۱۶۴ میلیون تومان،
نهایتاً ۵۰ الی ۶۰ میلیون تومان آن، مبالغی است که برای هزینه بازسازی این خانه میباسیت هزینه شود. درحالی که بیش از ۱۰۰ میلیون تومان از این هزینه، مربوط به اجرای طرح دکوراسیون داخلی آن می باشد. از این ۱۰۰ میلیون تومان نیز نزدیک به نصف آن، برای اجرای پارکت چوبی کف و در نتیجه آن سایر هزینه های مربوط به اجرای پارکت مانند لمینت اتاقها درنظر گرفته شده است.
بنابراین نزدیک به ۶۰ درصد هزینه این پروژه تنها مربوط به بخش دکوراسیون آن است. این نتایج، نشان میدهد که درک اهمیت آیتمهای دکوراتیو در برآورد هزینه پروژه های بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی بسیار ضروری است. هر آیتم می تواند به تنهایی درصد زیادی از هزینه های پروژه را در بر بگیرد.
پیشنهاد می کنیم برای درک بهتر این موضوع، مقاله هایی مانند “هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران” یا “هزینه بازسازی خانه در منطقه فلاح تهران” را که مربوط به پروژه هایی می باشد که بخش اصلی هزینه های آنها برای آیتمهای بازسازی است را مطالعه و بررسی بفرمایید.
اکنون پس از بررسی هزینه های این پروژه میتوانیم با دید بهتری بسراغ برآورد هزینه پروژه های مشابه برویم. هزینه هایی که هر چقدر دقیقتر محاسبه و پیش بینی شود، باعث می شود برنامه ریزی دقیقتری برای پروژه انجام شده و در نتیجه بازسازی و دکوراسیون داخلی بسیار با کیفیتی با هزینه مناسب اجرا شود.

لطفاً نظرات خود را در رابطه با برآورد هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران در بخش دیدگاه ها ثبت نمایید:

با توجه به مطالب و محاسباتی که در این مقاله انجام شده است، اگر نظر یا تجربه ای در این رابطه دارید، لطفاً آنرا در بخش دیدگاه های این مقاله ثبت نمایید تا سایر کاربرانی که این مطلب را بررسی می نمایند نیز از آن بهره ببرند.
همچنین درصورتی که پروژه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی مشابهی در پیش دارید، پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی، با همکاران ما در شرکت بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی آیریا تماس گرفته و از مشاوره رایگانی که کارشناسان باتجربه و متخصص ما در اختیار شما قرار می دهند استفاده نمایید. این جلسات مشاوره بصورت تلفنی، آنلاین و حتی حضوری و کاملاً رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
جهت هماهنگی برای جلسات مشاوره رایگان بازسازی و دکوراسیون داخلی، میتوانید با شماره تلفن ۸۸۸۵۱۶۴۳-۰۲۱ یا شماره واتس اپ و تلگرام ۰۹۳۵۲۴۴۱۱۳۷ تماس گرفته و مشخصات پروژه خود را به همکاران ما اعلام نمایید.
موفق باشید …

اگر محتوای این صفحه برای شما مفید بوده است، لطفاً آنرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .