هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران

مقدمه مقاله:

اگر قصد بازسازی هر فضایی را داشته باشیم، باید ابتدا یک برآورد دقیق از هزینه این بازسازی بدست بیاوریم. یکی از راه ها برای پیش بینی هزینه بازسازی ساختمان مورد نظرمان، بررسی هزینه پروژه های مشابهی است که قبلاً اجرا شده یا هزینه آنها برآورد شده است. به این ترتیب در این مقاله هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران را که توسط شرکت آیریا اجرا شده است بعنوان یک نمونه واقعی بررسی خواهیم کرد.
در این مقاله ابتدا شرایط و خصوصیات ساختمان این پروژه بررسی می شود. پس از آن بخشهایی از پروژه که نیاز به بازسازی داشته است را نام می بریم. در مرحله آخر نیز هزینه بازسازی ساختمان در هر بخش را مشخص خواهیم کرد.
نکته قابل توجه درمورد هزینه هایی که در این مقاله بررسی می شود، این است که این هزینه ها براساس قیمتهای زمان اجرای پروژه یعنی اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ می باشد. بنابراین درصورتی که قصد مقایسه این هزینه ها و مبالغ با پروژه پیش روی خودمان را داشته باشیم، باید افزایش قیمتها از زمان اجرای این پروژه تا زمانی که در حال بررسی هزینه های پروژه مورد نظرمان هستیم را در نظر بگیریم.

بررسی هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران

هدف از مطالعه و بررسی هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران:

ممکن است زمانی که در حال برآورد هزینه بازسازی پروژه مورد نظرمان هستیم، بخشی از آیتمها و هزینه ها از قلم بیافتد. در چنین شرایطی بررسی هزینه های یک پروژه مشابه که از قبل اجرا شده است یا هزینه های آن محاسبه شده، کمک می کند تا مانع چنین اشتباهاتی در محاسبه هزینه ها شویم.
به این ترتیب برای افرادی که یک پروژه بازسازی ساختمان در پیش دارند، بررسی هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران کمک می کند تا بخشهایی از این پروژه که مشابه بازسازی مورد نظرشان است را با دقت کنترل نمایند. در طول این کنترلها اگر آیتم یا نکته تأثیرگذاری بر روی هزینه های پروژه مورد نظرشان فراموش شده باشد یا اصلاً در نظر گرفته نشده باشد، میتوانند اصلاحات مورد نیاز را در محاسباتشان انجام دهند.
در نهایت با انجام این کنترلها و اصلاحات، برآورد بسیار دقیقی از هزینه پروژه پیش رویمان خواهیم داشت. با در اختیار داشتن این اطلاعات دقیق می توانیم برنامه ریزی درستی برای بازسازی مورد نظرمان انجام داده و در نتیجه به بهترین شکل ممکن آنرا اجرا نماییم.

ویژگیهایی تأثیرگذار بر روی هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران

شرایط تأثیرگذار بر هزینه بازسازی این پروژه

این ساختمان شامل سه طبقه با متراژ تقریبی ۲۰۰ متر مربع برای هر طبقه در منطقه پارکوی تهران قرار دارد. طبقه اول و سوم این ساختمان براساس محوز تغییر کاربری که مالک با پرداخت هزینه زیادی اخذ نموده است، واحدهای اداری با متراژ ۱۷۵ متر مربع میباشند. طبقه دوم این ساختمان یک واحد مسکونی بوده است که البته در زمان اجرای پروژه بازسازی در ساختمان، کسی در آن زندگی نمیکرده است. محوطه ساختمان نیز شامل سکو، فضای سبز و استخر میباشد.
منطقه ای که این ساختمان در آن واقع شده است بشدت پر تردد و پر ترافیک بوده است بنابراین در زمان اجرای پروژه بشدت این موضوع برروی حمل بار و نخاله های پروژه و در نهایت هزینه بازسازی پروژه تأثیرات منفی داشته است.

آیتمهای بازسازی در پروژه ساختمان پارکوی

در این پروژه، بخشهای محدودی از ساختمان بازسازی شده است و نه کل ساختمان. بعنوان مثال طبقه دوم ساختمان که مسکونی بوده است، به هیچ عنوان، بازسازی بر روی آن انجام نشده است. در طبقه سوم ساختمان نیز بصورت محدود تنها کف واحد بازسازی و تعویض شده است.
اما بخش اصلی بازسازی این ساختمان مربوط به کل واحد طبقه اول، نمای ساختمان، بخشی از راهپله، ورودی ساختمان و محوطه آن می شود. در ادامه این بخش از مقاله، تمام آیتمهای بازسازی این پروژه بررسی می شود.

لازم به ذکر است که بخش اعظم هزینه های این پروژه مربوط به آیتمهای بازسازی است. اگر پروژه مورد نظر شما، آیتمهای هزینه بر دکوراتیو زیادی دارد، پیشنهاد میکنیم مقاله “هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران” را مطالعه بفرمایید. در این پروژه بیش از ۶۰ درصد هزینه ها مربوط به بخش دکوراسیون داخلی آن میشود.

آیتمهای این پروژه:

در بخش بعدی این مقاله نیز هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران برای هر بخش از پروژه بررسی می شود.
• شست و شو و بازسازی نمای ساختمان
• تعمیرات موتورخانه
• تعمیر و بازسازی استخر در محوطه
• بازسازی و اصلاح فضای سبز محوطه، اجرای لوله کشی آبیاری قطره ای و اصلاح روشنایی محوطه ساختمان
• بازسازی و اصلاح محوطه جلویی ساختمان
• بازسازی ورودی ساختمان و درب ورودی آن
• بازسازی سنگ راهپله طبقات اول و زیر زمین
• تخریب و جمع آوری کف واحد طبقه اول و اجرای کف جدید
• تعویض لوله کشی آب مصرقی و فاضلاب واحد طبقه اول
• تعویض لوله کشی رادیاتورها و خود رادیاتورها
• تعویض درب و پنجره های قدیمی با درب و پنجره های دوجداره
• تعویض کابینتهای آشپزخانه
• اجرای کناف نور مخفی در طبقه اول
• تعمیر و بازسازی سیستم برقکشی ساختمان
• بازسازی دو سرویس بهداشتی واحد طبقه اول بطور کامل
• اصلاح و نصب حفاظهای پنجره های ساختمان و حفاظ دیوار محوطه

بخشهای مختلف این پروژه بازسازی ساختمان

بررسی آیتمهای هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران

در این بخش از مقاله، آیتمهای هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران، یک به یک بررسی میشود. حجم کار و عملیات بازسازی در هر بخش مشخص شده و قیمت واحد یا هزینه کلی که بصورت کنترات برای آن بخش پرداخت شده است نیز مشخص می شود.

آیتمهای هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران

دستمزد نیروهای کارگری برای این پروژه بازسازی:

درمجموع مبلغ ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بابت دستمزد نیروهای کارگری در این پروژه بازسازی، پرداخت شده است. به این ترتیب با توجه به مزد روزانه کارگر در زمان اجرای این پروژه یعنی اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸، که معادل ۵۰ هزار تومان برای هر نفر در هر روز بوده است، میتوان نتیجه گرفت که در حدود ۱۴۴ نفر-روز (هر نفر-روز یعنی یک نفر در یک روز کار) نیروی کارگری برای این پروژه نیاز بوده است.

هزینه حمل نخاله در هزینه بازسازی این ساختمان در منطقه پارکوی تهران:

در مجموع مبلغ ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بعنوان هزینه حمل نخاله در این پروژه پرداخت شده است. از طرف دیگر، قیمت روز حمل نخاله در زمان اجرای پروژه، مبلغ ۷۰ هزار تومان برای هر سرویس که بوسیله وانت نیسان انجام شده، بوده است.

هزینه خرید مصالح بنایی، گچکاری و کاشی کاری:

برای مصالح مصرفی برای بنایی، گچکاری و اجرای کاشی، سرامیک، موزائیک و سنگ مجموعاً ۹ میلیون تومان در هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران پرداخت شده است.

هزینه خرید مصالح فولادی و تجهیزات مربوطه:

در این پروژه بخشی از اجرای سقفها، فریم دربها، نرده های ساختمان، درب پارکینگ، درب ورودی ساختمان و حفاظ روی دیوار محوطه نیاز به آهنگری و جوش کاری داشته است. هزینه خرید پروفیلهای فولادی، ورق فولادی، رابیتس و میلگرد برای اجرای این آیتمها نیز مبلغ ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده است.

دستمزد آهنگری در هزینه های این پروژه:

برای اجرای تمام موارد آهنگری و جوشکاری نام برده شده در آیتم قبل، مبلغ ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بصورت کنترات به استادکار آهنگری پرداخت شده است.

مبلغ خرید لوازم و تجهیزات اجرایی در لیست هزینه های این پروژه:

هزینه لوازم، تجهیزات و ابزار مصرفی مورد نیاز برای اجرای پروژه مبلغ قابل توجه ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است. این لوازم شامل، استانبولی، شمشه، صفحه برش، ماله، کاردک، تیغ شیشه، گونی نخاله، نایلون و … بوده است.

هزینه اجاره لوازم وتجهیزات مورد نیاز در این پروژه بازسازی:

از آنجایی که اجرای این پروژه براساس قرارداد مدیریت پیمان درصدی انجام شده است، پرداخت هزینه اجاره لوازم و تجهیزات مورد نیاز در پروژه نیز برعهده کارفرما بوده است. این مبلغ ۲ میلیون و پانصد هزار تومان از کل هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران بوده است. تجهیزاتی مانند چکش برقی، تخته و بشکه، داربست، دستگاه جوش و … شامل موارد مربوط به این هزینه بوده اند.

دستمزد گچکاری در هزینه پروژه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران:

آیتم گچکاری این پروژه بصورت روزمزد انجام شده است. مبلغ ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برای ۴۲ نفر-روز استاد کار گچکار بعلاوه یک وردست پرداخت شده است. یعنی برای هر نفر- روز که شامل یک استادکار گچکار بهمراه وردست، مبلغ ۱۵۰ هزار تومان در زمان اجرای این پروژه از بودجه کل آن پرداخت شده است.

مبلغ دستمزد بنایی در این پروژه:

بنایی شامل سیمانکاری، کفسازی، شیب بندی، دیوارچینی، نصب چهارچوبهای آهنی و …، در این پروژه بصورت روزمزد انجام شده است. مبلغ ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بعنوان دستمزد بازای هر نفر-روز به یک استادکار بنا پرداخت شده است. مشخص است که این مبلغ از کل هزینه بازسازی این پروژه در منطقه پارکوی، برای ۲۸ نفر-روز استادکار بنا پرداخت شده است.

قیمت کناف در هزینه بازسازی این ساختمان در منطقه پارکوی تهران:

در این پروژه بازسازی، کناف در سالن، آشپزخانه و سه اتاق طبقه اول اجرا شده است. اجرای کناف بصورت دستمزد همراه با جنس و به شکل کنتراتی انجام شده است. مبلغ پرداختی برای کل کناف اجرا شده در این پروژه بازسازی، ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بوده است.
برای مشاهده طرح های اجرا شده بوسیله کناف، در این پروژه، پیشنهاد می کنیم صفحه توضیحات و تصاویر این نمونه کار یعنی “بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی دفتر کار در پارکوی تهران” را مشاهده بفرمایید.

هزینه لوازم و تجهیزات تأسیسات آب، فاضلاب و لوله کشی رادیاتورها:

مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای خرید لوازم، تجهیزات لوله کشی آب مصرفی، فاضلاب، هواکشها و لوله کشی رادیاتورها مربوط به طبقه اول ساختمان ولوله کشی محوطه و آبیاری فضای سبز آن، پرداخت شده است. این مبلغ از هزینه بازسازی این ساختمان، شامل لوله، اتصالات، تجهیزات اجرایی و … می باشد.

دستمزد لوله کشی آب، فاضلاب و لوله کشی رادیاتورها:

دستمزد اجرای تأسیسات آب و فاضلاب و لوله کشی رادیاتورها و هواکشها در طبقه اول ساختمان و محوطه آن، مبلغ ۳ میلیون تومان از کل هزینه بازسازی این ساختمان بوده است.

مبلغ پرداخت شده برای ایزوگام در هزینه و قیمت انجام بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران:

در کل مبلغ ۵۰۰ هزار تومان برای اجرای ایزوگام دو سرویس بهداشتی طبقه اول همراه با جنس آن، پرداخت شده است.

مبلغ خرید شیرآلات و لوازم بهداشتی، سینک، اجاق گاز و رادیاتورها:

مبلغ خرید شیرآلات و لوازم بهداشتی دو سرویس طبقه اول بعلاوه ۷۵ پره رادیاتور مبلغ ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده است. همچنین مبلغ ۹۰۰ هزار تومان بابت خرید سینک و اجاق گاز صفحه ای پرداخت شده است. بنابراین مجموع مبالغ این آیتم، ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از کل هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران بوده است.

هزینه سرویس موتورخانه، تجهیزات استخر و کولرهای ساختمان:

مبلغ ۲ میلیون تومان بابت سرویس و راه اندازی تجهیزات موتورخانه، تجهیزات استخر و چهار کولر موجود در ساختمان از هزینه بازسازی در این پروژه بوده است.

دستمزد اجرای تأسیسات برقی در لیست هزینه های این پروژه بازسازی:

اجرای تأسیسات برقی طبقه اول، راهپله و وردی این ساختمان بصورت اجرای کنتراتی همراه با اجناس مورد نیاز، انجام شده است. مبلغ کل پرداختی در این بخش به تکنسین تأسیسات برقی برای خدمات و جنس، ۲ میلیون تومان بوده است.

مبلغ دستمزد بهمراه هزینه اجناس مربوط به آیتم نقاشی در این پروژه:

نقاشی کامل طبقه اول ساختمان، همراه با نقاشی راهپله ها و ورودی ساختمان، بعلاوه نقاشی نرده های محوطه جلویی، نرده های روی دیوارهای محوطه پشته و حفاظهای پنجره های ساختمان بصورت کنتراتی همراه با جنس انجام شده است.کل مبلغ پرداختی برای این آیتمها، ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است.

هزینه خرید کاش، موزاییک، سنگ، قرنیز سنگی برای این پروژه:

مبلغ ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بابت خرید کاشیهای دیوار و کف دو سرویس بهداشتی طبقه اول، ۱۱ سنگ پله، ۲۰ متر مربع سنگ ۴ سانت کف پاگرد، ۷۰ متر مربع موزائیک مصنوعی برای محوطه، ۴۵ متر مربع سنگ ازاره یا قرنیز برای محوطه و ۲۰ متر مربع سنگ برای دیوار ورودی ساختمان، از کل هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران پرداخت شده است.

دستمزد اجرای کاشی، سنگ و موزائیک در این پروژه:

برای اجرای کاشیها، سنگها، موزائیک و قرنیزهای نام برده شده در آیتم قبلی، مبلغ ۵ میلیون تومان بصورت کنترات به استاد کار مربوطه پرداخت شده است.

قیمت خرید و اجرای لمینیت کف طبقه اول و طبقه سوم ساختمان:

در مجموع ۲۲۰ متر مربع لمینیت برای کل طبقه اول و سالن طبقه سوم ساختمان اجرا شده است. مبلغ ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان نیز خرید و دستمزد اجرای لمینتها پرداخت شده است. به این ترتیب هر متر مربع لمینیت خریداری شده، ۳۵ هزار تومان بوده است.

قیمت درب و پنجره های دو جداره در این پروژه بازسازی:

برای حدود ۴۲ متر مربع پنجره در بازسازی واحد اداری طبقه اول این ساختمان، مبلغ ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان یعنی حدود متر مربعی ۱۸۰ هزار تومان پرداخت شده است.

هزینه ساخت و خرید دربهای اتاق خوابها و سرویسها و درب ضد سرقت واحد طبقه اول:

قیمت درب ضد سرقت واحد ۱ میلیون تومان و قیمت ۳ درب اتاق خواب، ۲ درب سرویس بهداشتی طبقه اول، همراه اصلاح و بازسازی ۴ کمد دیواری و همچنین کلیه یراق آلات و قفلهای دربها بعلاوه قفل برقی درب ورودی ساختمان، مبلغ ۳ میلین تومان بوده است. بنابراین آیتم دربها در هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران، در کل مبلغ ۴ میلیون تومان بوده است.

قیمت کابینت آشپزخانه در هزینه پروژه بازسازی در این ساختمان در منطقه پارکوی تهران:

مبلغ ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان برای حدود ۶ متر طول کابینت آشپزخانه بهمراه تمام یراق آلات و هزینه نصب آن، در این پروژه بازسازی هزینه شده است.

شست و شوی نمای ساختمان:

مبلغ ۹۰۰ هزار تومان بابت شست و شوی نمای ساختمان بوسیله آب پرفشار پرداخت شده است.

هزینه صبحانه، ناهار و شام نیروهای روزمزد:

بعلت اینکه بخش زیادی از این پروژه بازسازی بوسیله نیروهای روزمزد اجرا شده است و از طرف دیگر هزینه صبحانه، ناهار و شام این نیروها بعهده مالک پروژه است، بنابراین مبلغ ۳ میلیون تومان از کل هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی صرف این آیتم شده است.

قیمت پرداخت شده برای بیمه حوادث در هزینه این پروژه بازسازی در منطقه پارکوی تهران:

مبلغ ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بابت بیمه حوادث کل این پروژه پرداخت شده است.

هزینه بار، کرایه و پیک برای بخشهای مختلف این پروژه:

در کل مبلغ ۲ میلیون تومان از کل هزینه های این پروژه، صرف پرداخت کرایه حمل بار و پیک آیتمهای مختلف پروژه شده است.

مبالغ جانبی پرداخت شده از کل بودجه پروژه بازسازی در منطقه پارکوی تهران:

مبلغ ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز صرف هزینه های جانبی و خورد پروژه شده است. این مبالغ شامل هزینه شیشه برای دکور اتاق، نظافت نهایی پروژه، هزینه برای کپی و اسکن مدارک پروژه و … بوده است.

دستمزد پیمانکار برای اجرا و مدیریت این پروژه بازسازی:

کل هزینه این پروژه بجز دستمزد پیمانکار، مبلغ ۱۲۶ میلیون تومان بوده است. از آنجایی که دستمزد پیمانکار براساس قرارداد پروژه ۲۰ درصد کل هزینه پروژه بوده است، بنابراین دستمزد پیمانکار برای اجرای این پروژه براساس ۲۰ درصد کل هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران، برابر ۲۵ میلیون تومان بوده است.

جمعبندی بررسی هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران:

براساس جمع مبالغ آیتمهای بالا، کل هزینه بازسازی ساختمان در منطقه پارکوی تهران، برای ۱۵۱ میلیون تومان بوده است. اکنون پس از بررسی تمام آیتمهای فوق، میتوانیم با اطلاعات و آمادگی بیشتری هزینه پروژه بازسازی مورد نظرمان که مشابه این پروژه است را برآورد نماییم.
نکات و شرایط خاص این پروژه که باعث افزایش هزینه های آن شده است را بررسی کرده ایم. به این ترتیب می توانیم این شرایط را برای پروژه بازسازی مورد نظر خودمان نیز بررسی نماییم، تا اگر شباهتی با شرایط این پروژه داشته باشد، این افزایش هزینه ها را در نظر داشته باشیم.
البته نکته بسیار مهم توجه به این موضوع است که تمام قیمتهای اعلام شده برای بازسازی این ساختمان، براساس قیمتهای اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ بوده است. بنابراین این قیمتها باید براساس قیمتهای روز برای پروژه ما افزایش یابد.
همچنین درصورتی که این پروژه شباهت کافی به پروژه بازسازی مورد نظر شما را ندارد، میتوانید شرایط سایر پروژه هایی که هزینه های آنها بصورت یک مقاله در سایت آیریا بررسی و منتشر شده اند مانند مقاله “هزینه بازسازی خانه در خیابان سیمرغ تهران” را بررسی بفرمایید. اگر شرایط پروژه شما به سایر پروژه هایی که معرفی شده است شباهت بیشتری داشته باشد، بهتر است مقالات مربوط به آنها را نیز بررسی بفرمایید.

لطفاً نظر یا تجربه خود را در رابطه با برآورد هزینه بازسازی این ساختمان، در بخش دیدگاه ها ثبت نمایید:

لطفاً اگر نظر یا تجربه ای در رابطه با برآورد هزینه بازسازی ساختمانهایی مشابه این پروژه دارید، آنرا در بخش دیدگاه ها ثبت نمایید. همچنین چنانچه نیاز به در یافت مشاوره بازسازی کاملاً رایگان در رابطه با پروژه پیش رویتان داشته باشید، کارشناسان با تجربه و متخصص شرکت بازسازی آیریا، این مشاوره های رایگان را در اختیار شما قرار خواهند داد.
برای دریافت این مشاوره های رایگان، بصورت تلفنی، آنلاین یا حتی حضوری، می توانید از طریق تلفن ۸۸۸۵۱۶۴۳-۰۲۱ و شماره واتس اپ و تلگرام ۰۹۳۵۲۴۴۱۱۳۷ با همکاران ما تماس گرفته و شرایط پروژه مورد نظرتان را اعلام بفرمایید. همکاران ما راهنماییهای لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد.
موفق باشید …

اگر محتوای این صفحه برای شما مفید بوده است، لطفاً آنرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .