طراحی و ساخت آلاچیق در منطقه فرشته تهران، بخشی از پروژه اصلی طراحی و اجرای روف گاردن در منطقه فرشته تهران میباشد.

برای مشاهده صفحه پروژه اصلی طراحی و اجرای روف گاردن در خیابان فرشته تهران، میتوانید به بخش “نمونه کارهای ما” در منوی سایت مراجعه نموده و این نمونه کار را همراه با سایر نمونه کارهای طراحی، بازسازی و دکوراسیون داخلی شرکت دکوراسیون داخلی و بازسازی آیریا مشاهده فرمایید.

مشخصات پروژه:

طراح و سرپرست پروژه طراحی و ساخت آلاچیق در منطقه فرشته تهران: جناب مهندس گلپایگانی – شرکت دکوراسیون داخلی دارکوب

اجرا: جناب مهندس سادات – شرکت دکوراسیون داخلی آیریا

سبک طراحی: مدرن

متراژ آلاچیق: ۱۵ مترمربع

کف: ترمو وود

سقف: ورق آهنی و ترمو وود

دیوارها: شیشه و ترمو وود

آیتمهای ویژه فضا: آلاچیق سه طرف شیشه مجهز به تلفن ، تلویزیون ، اینترنت و سیستم سرمایش و گرمایش.

نکاتی در طراحی و ساخت آلاچیق در خیابان فرشته تهران:

از آنجایی که این آلاچیق بخشی از روف گاردن پروژه خیابان فرشته بوده است، طرح آن نیز متناسب با طرح روف گاردن انتخاب و اجرا شده است.

در طراحی هر سازه یا المانی در طراحی فضاهای خارجی مانند طراحی روف گاردن، طراحی ویلا یا خانه ویلایی و محوطه آن و … متریال استفاده شده در اجرای این آلاچیق، قوطی های آهنی، ترمو وود و شیشه می باشد که متناسب با طرح و رنگ سایر بخشهای روف گاردن است.

طرح این آلاچیق بصورت سه طرف شیشه انتخاب شده است تا بتوان از تمام ویو و منظره روف گاردن استفاده نمود.

طراحی و ساخت سازه آلاچیق:

در اجرای آلاچیق در روف گاردن، از سازه فولادی که با استفاده از قوطیهای آهنی ۴*۴، ۴*۸، و ۱۰*۱۰ طراحی و ساخته شده، استفاده شده است.

برای جلوگیری از وارد آمدن فشار متمرکز نقطه ای به کف پشت بام در محل پایه های اصلی آلاچیق که باعث آسیب رسیدن به ایزوگام کف پشت بام میشد، میبایست راه حل مناسبی انتخاب میشد. برای این منظور، یک کف با استفاده از قوطیهای آهنی در طراحی و ساخت آلاچیق در منطقه فرشته تهران، طراحی شده تا وزن کل آلاچیق بر روی این کف قرار گرفته و بصورت گسترده به کف بام فشار وارد کند.

سقف آلاچیق از بیرون، با استفاده از ورقهای آهنی و جوش آب بند، اجرا شده است تا در زمان بارش برف و باران، قابل استفاده باشد.

در نهایت بر روی کلیه بخشهای سازه آلاچیق ضد زنگ اجرا شد و پس از آن بخشهای اکسگوز و نمایان سازه در طرح نهایی آلاچیق با رنگ روغن مشکی، نقاشی شد.

در زمان ساخت کف آلاچیق نیز، مسیرهایی برای عبور جریان آب کف روف گاردن تعبیه شد.

استفاده از ترمو وود در طراحی و ساخت آلاچیق در منطقه فرشته تهران:

برای پوشش سقف از داخل و پوشش کف و دیواره یک سمت آلاچیق از ترمو وود استفاده شد تا در شرایط جوی بارانی و برفی که محیط مرطوب است، این پوشش نهایی آلاچیق مقاوم باشد و آسیب نبیند.

رنگ این ترمو وودها بر اساس طرح ارائه شده برای آلاچیق، همرنگ آجرهای نما انتخاب و سفارش داده شده است.

تأسیسات و تجهیزات اجرا و نصب شده در آلاچیق:

برای تکمیل امکانات مورد نیاز کارفرما در آلاچیق، سیم کشی برق، تلفن، شبکه و اینترنت انجام شد تا کلیه این امکانات در داخل فضای آلاچیق قابل دسترس باشد.

دسترسی به این امکانات در پشب بام در پروژه بازسازی ساختمان چندان مشکل نیست چون میتوان از تأسیسات داخل واحد یا مشائات ساختمان استفاده نمود. اما در مورد پروژه هایی که تنها اجرای روف گاردن بدون بازسازی یا ساخت بخشهای دیگر ساختمان انجام خواهد شد این موضوع یک چالش جدی است.

برای تأمین سرما و گرمای آلاچیق نیز از اسپلیت یا همان کولرگازی  استفاده شد تا در زمانهای خیلی سرد و یا خیلی گرم سال نیز، امکان استفاده از این آلاچیق در روف گاردن فراهم باشد.

همچنین در طراحی و ساخت آلاچیق در منطقه فرشته تهران برای کاهش هدر رفت هوای مطبوع داخل آلاچیق در هوای خیلی سرد یا خیلی گرم، از عایق حرارتی مناسب، در دیوار یک سمت و کف آلاچیق استفاده شده است. در قسمت پشتی آلاچیق نیز برای پوشش سطح عایق و تأسیسات نصب شده در دیواره آن، یک لایه نهایی با استفاده از سمنت برد نصب و اجرا شد تا نمای پشتی آلاچیق بصورت سیمانی و مرتب دیده شود.

هزینه ساخت آلاچیق فرشته تهران:

هزینه ساخت این آلاچیق، در مجموع با هزینه بازسازی و اجرای روف گاردن در این پروژه در نظر گرفته می شود. اما از آنجایی که بارها درمورد هزینه ساخت این آلاچیق با مجموعه ما تماس گرفته شده است، تصمیم گرفتیم تا در نهایت براساس قیمتهای فروردین ماه ۱۳۹۹، در مقاله، “هزینه ساخت آلاچیق فرشته” ریز قیمت آیتمهای ساخت و اجرای این آلاچیق را محاسبه نماییم.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را بطور کامل، بررسی بفرمایید تا در رابطه با شیوه صحیح برآورد قیمت چنین آلاچیقی اطلاعات کاملی بدست بیاورید.

سایر نمونه پروژه های شرکت آیریا:

پیشنهاد می کنیم نمونه پروژه های مشابه این پروژه را در بخش “نمونه کارهای ما” در منوی سایت مشاهده و بررسی بفرمایید.

طراحی محوطه و نمای ویلا محلی لواسان – بخش دوم از پروژه اصلی طراحی ویلای محلی لواسان

_ طراحی، بازسازی و اجرای دکوراسیون فروشگاه لباس در میدان ونک تهران

_ طراحی و بازسازی منزل مسکونی خیابان ایرانشهر تهران

_ بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی دفتر کار اداری در منطقه الهیه تهران

_ و …

از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده نمایید:

اگر تصمیم به طراحی، اجرا و یا بازسازی محوطه و یا آلاچیق دارید، پیشنهاد می کنیم از بخش “مشاوره رایگان”، با همکاران ما تماس گرفته و از مشاوره رایگانی که کارشناسان باتجربه ما در اختیار شما قرارداده خواهند داد، استفاده نمایید.

اگر محتوای این صفحه برای شما مفید بوده است، لطفاً آنرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *