مشخصات پروژه:

مدیر طرح پروژه بازسازی و طراحی داخلی منزل مسکونی در خیابان توحید تهران: آقای مهندس سادات – شرکت دکوراسیون داخلی آیریا

طراح پروژه: خانم مهندس زهره رنج پور – شرکت دکوراسیون داخلی آیریا

سبک طراحی: اسکاندیناوی

رنگ غالب طراحی: سفید، قهوه ای

متراژ فضا: ۸۴ متر مربع

موقعیت قرار گیری: طبقه چهارم

کف: پارکت

دیوارها: بنایی

سقف: گچ و کناف

متریال های اصلی مورد استفاده: پارکت، گچ، چوب.

خصوصیات و ویژگی های طراحی داخلی منزل مسکونی در خیابان توحید تهران:

در این پروژه با توجه به نوساز بودن واحد مسکونی، مالک علاوه بر طراحی داخلی، قصد تغییر در نقشه معماری خانه خود نیز داشته است. بنا به نظر کارفرما می بایسیت فضای اتاق خوابها کمی بزرگتر میشد. در نتیجه این فضای اضافه اتاق خوابها از سالن کم شد.

در نهایت پس از مشخص شدن نقشه معماری و میزان جابجایی تیغه ها، مرحله طراحی داخلی خانه، آغاز شد.

تعیین سبک طراحی داخلی منزل مسکونی در خیابان توحید تهران:

ابتدا سلیقه و هدف کارفرما از طراحی داخلی منزل ایشان مشخص شد. هدف کافرما از طراحی، ایجاد یک خانه ساده، شیک، پر نور و روشن و با هزینه اجرای قابل قبول بوده است. بنابراین چند سبک متناسب با این نوع سلیقه به کارفرما معرفی شد.

پس از انجام بررسی های مختلف، سبک اسکاندیناوی بعنوان سبک بازسازی و طراحی داخلی منزل مسکونی در خیابان توحید تهران، انتخاب شد. این سبک خصوصیاتی مانند نورگیری زیاد، سادگی و شیک بودن لوازم، استفاده از چوب و ایجاد فضایی گرم به کمک آن و خصوصیات دیگری را به هر طرحی می دهد. از طرف دیگر هزینه اجرای دکوراسیون داخلی که براساس سبک اسکاندیناوی طراحی شده است، در مقایسه با سایر سبکهای مدرن و کلاسیک می تواند بسیار ارزانتر باشد.

راه حل طراحی برای کجی دیوار سالن:

دیوار مشترک این واحد مسکونی با واحد مسکونی مجاور، به مقدار زیادی کج است. در حدود ۳۰ سانتیمتر کجی دیواری بطول ۵ متر، در سالن بطور کامل قابل تشخیص است. بنابراین میبایست برای اصلاح شرایط معماری سالن، برای این مشکل یک راه حل منطقی پیدا می کردیم.

امکان اصلاح تیغه وجود نداشت چرا که تیغه بین دو واحد مشترک است. چنین موضوعی در بازسازی خانه های آپارتمانی باید حتماً مورد توجه باشد. اینکه نمیتوان آزادانه هر تغییری در خانه ایجاد نمود. بنابراین تصمیم گرفته شد با توجه با نقشه پلان معماری سالن، دیوار مشترک همسایه و این واحد، بعنوان دیوار تلویزیون انتخاب شود.

این انتخاب چند مزیت مهم داشته است. اول اینکه، کجی دیوار پشت آن در داخل باکس تی وی، کمدها و دکورهای اطراف آن، حذف می شود. بنابراین دیگر کجی دیوار از داخل سالن دیده نمی شود.

از طرف دیگر، وجود کمدها و باکسهای دکوراتیو برروی دیوار مشترک واحد مجاور، یک خاصیت آکوستیک بین دو واحد مسکونی مجاور هم ایجاد می کند. بنابراین تقریباً بندرت صدا بین دو واحد شنیده می شود.

در نهایت هم، حتی اگر این دیوار کج نبود، بازهم احتمالاً همین محل بعنوان TV Wall انتخاب می شد. دلیل آنهم این است که در جهتهای دیگر، تابش نور در طول روز از پنجره آشپزخانه و بالکن، برای تماشای تلویزیون مشکل ایجاد می کرد. اما با قرارگیری تی وی بر روی این دیوار، این مشکل دیگر پیش نمی آید.

اضافه کردن خصوصیات معاصر به طراحی:

همانطور که در رابطه با خصوصیات سبک اسکاندیناوی توضیح داده شد، در این طرح این مشخصات بکار رفته است. استفاده از رنگ سفید و رنگهای روشن خاکی. استفاده از چوب طبیعی و باز بودن پلان برای استفاده حداکثری از نور پنجره ها و روشن شدن سالن.

اما با توجه به بررسی که از سلیقه کارفرما در زمان انتخاب سبک طراحی داخلی شد، به این نتیجه رسیدیم که کارفرما علاقه مند است تا از ابزارها در دیوار و سقف نیز استفاده شود. بنابراین براساس نظر کارفرما و از طرف دیگر هماهنگ با مشخصات سبک اسکاندیناوی، از ابزارهای بسیار ساده در طرح استفاده شده است.

این ابزارهای ساده، بیشتر در سبکهای نئوکلاسیک استفاده می شوند. اما براساس سلیقه و پسند کارفرمایان در کشور ما، این ابزارها به یکی از مشخصه های سبک معاصر طراحی داخلی منزل در کشور ما تبدیل شده اند.

همانطور که در طرح های سه بعدی مشخص است، این نوع ابزار با رعایت سادگی و رنگ سفید آنها، تناسب بسیار خوبی با سبک اسکاندیناوی پروژه طراحی داخلی منزل مسکونی در خیابان توحید تهران دارد.

هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی این پروژه:

چنانچه در رابطه با هزینه های بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی این پروژه، نیاز به اطلاعات کاملی داشته باشید، پیشنهاد میکنیم مقاله “هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران” را مطالعه بفرمایید.

در این مقاله بطور کامل، تک تک آیتمهای بازسازی این واحد مسکونی و اجرای دکوراسیون داخلی آن مطابق طرح های ارائه شده، بررسی و توضیح داده شده است.

نمونه کارهای بازسازی و طراحی داخلی مسکونی مشابه این پروژه:

پیشنهاد می کنیم سایر نمونه کارهای مسکونی مشابه این پروژه را در بخش “نمونه کارهای ما” مشاهده بفرمایید:

_ بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل مسکونی در خیابان ایرانشهر تهران

_ طراحی داخلی آشپزخانه واحد ایرانشهر تهران

_ بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل مسکونی تریبلکس در منطقه منظریه تهران

_ طراحی داخلی و معماری ویلا محلی لواسان

همچنین پیشنهاد میکنیم سایر نمونه کارهای تجاری و اداری طراحی و اجرا شده توسط مجموعه آیریا را نیز بررسی بفرمایید. نمونه کارهایی مانند طراحی داخلی و بازسازی دفتر کار در خیابان منظریه تهران و یا طراحی داخلی رستوران دیاکو در خیابان نیاوران تهران و … .

برای دریافت مشاوره رایگان با همکاران ما تماس بگیرید:

درصورتی که قصد بازسازی، تغییر دکوراسیون و طراحی داخلی منزل خود را دارید، پیشنهاد میکنیم حتماً پیش از تصمیم گیری نهایی با بیش از یک فرد یا مجموعه  متخصص مشورت نمایید. اطلاعاتی که در این جلسات بدست شما خواهد آمد، به شما کمک می کند تا تصمیم گیریهای درست تری در رابطه با پروژه مورد نظرتان انجام دهید.

از طرف دیگر، این جلسات مشاوره کمک می کند تا چند فرد یا مجموعه متخصص را از نزدیک مورد بررسی قرار دهید. به این ترتیب در نهایت می توانید پس از بررسی و مقایسه آنها با یکدیگر، طراح و مجری پروژه بازسازی یا دکوراسیون داخلی منزل خود را انتخاب نمایید.

چنین جلساتی در شرکت طراحی داخلی آیریا بصورت کاملاً رایگان در اختیار شما قرار داده می شود. کارشناسان مجموعه ما، تمام نکات و اطلاعاتی که می توان پیش از آغاز پروژه آنها را بررسی نمود را با شما در میان خواهند گذاشت. در نهایت هدف از این جلسات افزایش اطلاعات شما در مورد پروژه خود و شناخت توانایی ها و تجربه تیم طراحی و اجرایی مجموعه آیریا است.

می توانید برای دریافت این مشاوره های رایگان، از طریق شماره تلفن ۸۸۸۵۱۶۴۳-۰۲۱ و یا شماره واتس اپ و تلگرام ۰۹۳۵۲۴۴۱۱۳۷ با همکاران ما تماس حاصل نمایید. همکاران ما تمام راهنمایی های مورد نیاز برای دریافت مشاوره را در اختیار شما قرار خواهند داد.

اگر محتوای این صفحه برای شما مفید بوده است، لطفاً آنرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

2 پاسخ
  1. حسام
    حسام گفته:

    خیلی چشم نوازه⁦??⁩⁦?? میشه هزینه چنین اجرایی رو حدودی بفرمایید

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *