طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه طلا و سکه در پاساژ قائم تجریش

توضیحات کامل این پروژه در انتهای صفحه قابل مشاهده می باشد

مدیر پروژه طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه طلا و سکه در پاساژ قائم تجریش: آقای مهندس سادات – شرکت طراحی داخلی و بازسازی آیریا

طراح: خانم مهندس صالحه منصوری – شرکت طراحی داخلی و بازسازی آیریا

سبک طراحی: کلاسیک

ترکیب رنگ طراحی: رنگ قهوه ای ، سبز پخته ، طلایی و برنز

متراژ مغازه: ۱۲ مترمربع

موقعیت: طبقه اول پاساژ قائم تجریش تهران

کف: سرامیک طرح کلکته سفید

سقف: کناف

دیوارها: کناف

پوشش دیوارها: رنگ، pvc molding، کاغذ دیواری

فضاهای طراحی شده: طراحی کانتر، ویترین مخصوص طلا و سکه، نما، بخش فروشندگان، بخش مراجعین و مشتریها.

خواسته کارفرما و خصوصیات طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه طلا و سکه در پاساژ قائم تجریش:

در ابتدای بررسی پروژه طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه طلا و سکه در پاساژ قائم تجریش، نظر کارفرما این بود که طراحی براساس سبک مدرن و با استفاده از استیل طلایی انجام شود. اما پس از بررسی محدودیتهای پاساژ قائم تجریش برای بازسازی مغازه ها و فروشگاه های داخل آن، مشخص شد که نمای فروشگاه میبایست بطور کامل براساس سبک نمای کلاسیک سایر بخشهای داخل پاساژ طراحی شود. این محدودیت و قانون برای ایجاد یک نظم و یکپارچگی در طرح کل پاساژ قدیمی قائم در میدان تجریش تهران، تعیین شده است.

به این ترتیب پس از مشخص شدن این محدودیت، کارفرما تصمیم خود در مورد سبک طراحی را تغییر داده و سبک کلاسیک در کنار استفاده از رنگهای خاص و گرم را بعنوان سبک مورد نظر خود برای طراحی داخلی مغازه یا فروشگاه طلا و سکه انتخاب نمود. به این ترتیب سبک طراحی داخل فروشگاه همخوانی مناسبی با سبک طراحی نمای خارجی آن دارد.

نکاتی در طراحی داخلی فروشگاه یا مغازه کوچک:

با توجه به اینکه متراژ این فروشگاه در حدود ۱۲ مترمربع بوده است، بعنوان یک فروشگاه یا مغازه کوچک درنظر گرفته می شود.

در چنین فضاهای با متراژ کمی، میبایست حداکثر استفاده از فضا بنحوی که سبک طراحی و زیبایی دکوراسیون داخلی آن حفظ شود، انجام شود. به این ترتیب، لیست خواسته های کارفرما بعلاوه نیازهای ضروری یک فروشگاه طلا و سکه در چهارچوب محدودیتهای بازسازی فروشگاه مورد نظر، تهیه شد.

براساس این لیست نیازها، فضای فروشگاه به سه بخش، فضای خصوصی فروشگاه، بخش مراجعین و مشتریان و بخش فروشندگان و ویترین فروشگاه، تقسیم بندی شد. برای هر یک از این بخشها سعی شد براساس اهمیت و کاربرد آنها، حداکثر فضای ممکن، اختصاص داده شود.

نکته بسیار مهم در مورد طراحی داخلی فضاهای کوچک، استفاده از رنگهای روشن، نورپردازی مناسب و متریالهای رفلکس مانند آینه میباشد. در پروژه طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه طلا و سکه در پاساژ قائم تجریش، براساس نظر کارفرما در استفاده از سبک کلاسیک و رنگهای گرم، امکان استفاده از رنگهای روشن وجود نداشت، بنابراین تلاش شد تا با استفاده از نورپردازی، استفاده از المانهای رقلکتیو و انتخاب رنگهای گرم مناسب این فضا، نتیجه مورد نظر بدست بیاید.

خصوصیات و ویژگیهای طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه طلا و سکه در پاساژ قائم تجریش:

با توجه به عرض کم مغازه نسبت به طول آن ، در پلان بندی سعی شده فضایی کاربردی تر ایجاد شود.

ترکیب رنگ پخته ی سبز و طرح چوب هم خوانی خوبی با طرح های گچ کاری روی دیوار دارد که به خوبی نشان دهنده ی سبک کلاسیک است.

در سبک کلاسیک جزئیات زیادی در فضا وجود دارد. رعایت این موضوع با توجه به ابعاد کوچک فضای فروشگاه، کمی دشوار بود، زیرا طرحی شلوغ در ابعادی کوچک از لحاظ بصری حس سردرگمی به مراجعه کننده القا می کند. بنابراین تصمیم براین شد تا در بخش فروشندگان، تا جای ممکن از طرحی مینیمال استفاده شود. درنتیجه، رنگ روشن دیوار بخش فروشندگان و صندلی ها در طراحی داخلی این فروشگاه انتخاب شد.

نمونه پروژه های مشابه این پروژه:

پیشنهاد می کنیم نمونه پروژه های مشابه این پروژه را در بخش “نمونه کارهای ما” مشاهده و بررسی بفرمایید. تعدادی از این نمونه کارهای عبارتند از:

_ طراحی داخلی و دکوراسیون بوتیک زنانه فلامینگو در سعادت آباد تهران

_ طراحی داخلی و دکوراسیون فروشگاه لباس در میدان ونک تهران

_ و … .

از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده نمایید:

اگر تصمیم به طراحی داخلی فروشگاه یا مغازه کوچک ، اجرای دکوراسیون داخلی فروشگاه و یا بازسازی مغازه یا فروشگاه خود دارید، پیشنهاد می کنیم از بخش مشاوره رایگان طراحی داخلی، اجرای دکوراسیون داخلی و بازسازی شرکت آیریا، با کارشناسان ما تماس گرفته و از مشاوره رایگانی که در اختیار شما قرارداده می شود استفاده نمایید.

اگر محتوای این صفحه برای شما مفید بوده است، لطفاً آنرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .