طراحی و اجرای روف گاردن در منطقه فرشته تهران (Roof garden)

توضیحات کامل این پروژه در انتهای صفحه قابل مشاهده می باشد

ویدئو نتیجه نهایی پروژه طراحی و اجرای روف گاردن در منطقه فرشته تهران

مشخصات پروژه:

طراح و سرپرست پروژه طراحی و اجرای روف گاردن در منطقه فرشته تهران: جناب مهندس گلپایگانی – شرکت دکوراسیون داخلی دارکوب

اجرا: جناب مهندس سادات – شرکت دکوراسیون داخلی آیریا

سبک طراحی: معاصر – contemporary

متراژ بام: ۱۵۵ مترمربع

کف: چمن مصنوعی – سرامیک فضای خارجی (Outdoor) یک متر در یک متر.

سقف: آسمان تهران

دیوارها: پروفیل آهنی – دیوار آجری

پوشش دیوارها: دیواره سبز – آجر نما

آیتمهای ویژه فضا: آلاچیق – چمن مصنوعی – سرامیک اوت دور – آجر نما – دیواره سبز نصبی – سنگهای طبیعی رودخانه ای.

خصوصیات طراحی و اجرای روف گاردن در منطقه فرشته تهران:

در طراحی و اجرای روف گاردن فرشته تهران، میبایست بعنوان یک قسمت از پروژه بازسازی ساختمان، بخشهایی از بام که امکان حذف نمودن آنها فراهم نبوده است، با استفاده از طراحی مناسب، پوشانده شود. به این ترتیب از دیواره های حصیری و نمای سبزی که با استفاده از گیاهان مخصوص دیوار سبز می باشد، بخش تأسیسات پشت بام پوشانده شد.

در زمان اجرای دیواره های سبز، نکته مهم، تعیین مسیر جریان آب باران بر روی کف بام بود که با کنترل و تعبیه ورودی و خروجی آب مناسب، این موضوع کنترل و اجرا شد.

در این فضا از سرامیک های مخصوص فضای بیرون استفاده شد ت هم مقاومت مناسبی داشته باشند و هم باعث سرخوردن افراد در زمان خیسی نشوند.

عایق رطوبتی کف پشت بام:

پیش از آغاز عملیات آهنگری و اجرای این دیواره ها، مهمترین نگرانی، وضعیت عایق رطوبتی بام بود. درصورتی که پس از اجرای روف گاردن مشخص شود که بخشی از عایق بام نشتی داشته و میبایست تعمیر و تعویض گردد، این موضوع باعث میشد که کل یا بخشی از روف گاردن تخریب و جمع آوری شود.

پس از هماهنگیهای لازم با کارفرما و سرپرست پروژه، تصمیم بر این شد که تنها بخشهای مشکوک به خرابی در عایق بام ترمیم شود و پس از آن طرح روف گاردن مورد نظر اجرا شود.

چمن مصنوعی کف روف گاردن:

شرکت آیریا بعنوان یک شرکت بازسازی ساختمان متخصص، متعهد است تا بهترین متریال ممکن در محدوده بودجه کارفرما را برای همه بخشهای پروژه انتخاب نماید.

بنابراین در مورد چمن مصنوعی روف گاردن نیز، با بررسی و اجرای نمونه انواع این چمنها در محل پروژه، در نهایت چمن مناسب کف بام از نوع چمن مصنوعی با کیفیت بالای ترکیه ای انتخاب و اجرا شد. در زمان اجرای چمنها نیز، بارها مسیر و جریان آب باران کنترل شده و محل های جمع شدن آب در کف بام، اصلاح شد.

آجرهای نما در اجرای روف گاردن فرشته تهران:

آجرهای نما بکار رفته در طراحی و اجرای روف گاردن خیابان فرشته تهران بطور کامل ساب خورده و رزین زده شد تا در مقابل بارش باران و برف مقاومت بالاتری داشته باشند و از طرفی دیرتر و کمتر کثیف شوند.

نحوه صحیح اجرای آجرهای نما میبایست بصورت دوغ آبی انجام میشد تا مقاومت آن در برابر شرایط جوی بالاتر برود.

آلاچیق در روف گاردن پروژه فرشته تهران:

در طراحی این روف گاردن، یک آلاچیق نیز طراحی شده بود که با رعایت نکات اجرایی مهم مربوط به خود اجرا شد. توضیحات مربوط به این آلاچیق را می توانید در صفحه پروژه طراحی و اجرای آلاچیق در منطقه فرشته تهران مطالعه فرمایید.

اجرای تأسیسات برقی و روشنایی روف گاردن:

در زمان اجرای تأسیسات برقی هر نوع محوطه بازی که امکان، جریان پیدا کردن آب در کنار این تأسیسات وجود دارد، میبایست نکات ایمنی مربوط به آن رعایت شود. بعنوان مثال، باید حتماً از چراغهای مخصوص فضای باز استفاده شود و یا اینکه حتماً از کابلهای برق پوشش دار مخصوص استفاده در کف محوطه های باز بصورت یک تکه و بدون اتصال و در اصطلاح، سربندی، استفاده شود.

به این ترتیب امکان انتقال جریان برق به آبهای باقیمانده بر روی سطح وجود نخواهد داشت و از سوی دیگر امکان رسیدن جریان برق به محل اتصالات سیمکشیها و در نتیجه اتصالی برق و قطع آن کنترل می شود.پ

رعایت این نکات، شاید مهمترین بخش ایمنی اجرای روفگاردن و یا هر محوطه باز دیگری باشد که تحت هیچ شرایطی نباید سهل انگاری درمورد آنها صورت گیرد.

نمونه پروژه های مشابه این پروژه:

پیشنهاد می کنیم نمونه پروژه های مشابه این پروژه را در بخش “نمونه کارهای ما” مشاهده فرمایید. نمونه کارهای مشابه مجموعه آیریا شامل بازسازی و طراحی ویلا و محوطه ساختمان های ویلایی میباشد.

از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده نمایید:

اگر تصمیم به طراحی محوطه و یا روف گاردن ، یا اجرای روف گاردن، محوطه و یا بازسازی محوطه خانه، ویلا یا محل کار خود دارید، پیشنهاد می کنیم از بخش “مشاوره رایگان”، با کارشناسان ما تماس گرفته و از مشاوره رایگانی که در اختیار شما قرارداده می شود استفاده نمایید.

اگر محتوای این صفحه برای شما مفید بوده است، لطفاً آنرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .