دیواره دکوراتیو در سالن انتظار دفتر کار اداری در تهران -الهیه copy

تفاوت پروژه دکوراسیون داخلی و بازسازی

مسئله بسیار مهمی که ما همواره سعی می کنیم در جلسات مشاوره ای که در اختیار مراجعینمان قرار می دهیم ، بر روی آن تأکید داشته باشیم ، تشخیص درست پروژه مورد نظر ایشان می باشد تا بوسیله این تشخیص درست ، امکان انتخاب طراح و پیمانکار مناسب برای پروژه آنها ساده تر باشد . بنابراین هدف اول ما روشن کردن تفاوت پروژه های مختلف ساختمانی با یکدیگر است.

یکی از وجه تمایزهای پروژه های ساختمانی با یکدیگر ، تفاوت مابین تعمیرات و بازسازی با پروژه های دکوراسیون داخلی می باشد . اینکه چه پروژه ای تعمیر و بازسازی بوده و جه پروژه ای ، دکوراسیون داخلی میباشد ، ممکن است از دید هر فرد و یا شرکت متخصصی متفاوت باشد .

ما در شرکت آیریا پس از سالها فعالیت در پروژه های دکوراسیون داخلی و بازسازی اصولی ساختمان، مهمترین مشخصه تفاوت میان این پروژه ها را توقع مشتری یا کارفرما از نتیجه نهایی پروژه مورد نظر می دانیم .

به این ترتیب چنانچه کارفرما تنها درنظر داشته باشد تا شرایط موجود یک فضا از نظر کاربری ، ابعاد فضاها و موقعیت آنها بدون تغییر باقی بماند و تنها پوششهای سطحی و متریالها و تجهیزات مکانیکی و برقی فضا و این دست از تغییرات در فضای مورد نظر ایجاد شود ، این پروژه از نظر ما یک پروژه بازسازی خواهد بود .

اما چنانچه کارفرما ویا مشتری در نظر داشته باشد که نقشه معماری فضا شامل کاربری ، موقعیت و ابعاد فضاها تغییر داده شده ، بهینه شود و برای هر فضا المانهای دکوراتیو ویژه ای برای بیان خصوصیات و ویژگیهای آن فضا ایجاد شود ، این پروژه از نظر کارشناسان شرکت دکوراسیون داخلی آیریا آیریا یک پروژه دکوراسیون داخلی قلمداد می شود .

با دقت به مشخصات این دو نوع پروژه ، میتوان دریافت که چرا نیاز است تا هدف و انتظار کارفرما از پروژه مورد نظرش در ابتدای شروع به کار ، طراحی و اجرای پروژه ، با استفاده از تعیین نوع پروژه ، مشخص شود . دلیل آن این است که در هر مرحله از طراحی و اجرا ، برای تصمیم گیری درمورد مسائل پیش رو نیاز است تا گزینه مناسب ، به مشتری ارائه و پس از تأیید اجرا شود . بدست آوردن گزینه مناسب نیز ، تنها با اطلاع از هدف اصلی کارفرما از پروژه ایشان ، امکان پذیر است .

بطور مثال اگر هدف پروژه یک مغازه باشد، باید تشخیص داد که منظور مالک مغازه از کار ساختمانی مورد نظرش چیست. میخواهد تنها یک بازسازی ساده انجام دهد یا اینکه قصد تغییر دکوراسیون دارد. اگر هدف بازسازی ساده باشد، میبایست برنامه ریزی پروژه شروع شود. اما اگر هدف تغییر دکوراسیون باشد، باید ابتدا طراحی داخلی مغازه مورد نظر انجام شود و پس از نهایی شدن طرح ها، برنامه ریزی برای اجرای آن انجام شود.

پیشنهاد میکنیم چنانچه پروژه بازسازی و یا دکوراسیون داخلی در نظر دارید ، از طریق یکی از راه های ارتباطی ما در بخش مشاوره رایگان ، با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و نظر تیم طراحی و یا اجرایی ما را در مورد پروژه مورد نظر خود دریافت نمایید . امیدواریم نظرات کارشناسان ما شما را در اتخاذ تصمیم نهایی مناسب ، کمک کند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.